Çocuklar için ücretsiz online dersler – Korona tatilinde ne yapalım?

Annekaz
15 Mart 2020
Yorum Yok

Korona Virüsü nedeniyle okullar tatil edilince online eğitim bir anda parladı. Fatif projesi ile başlayan milli uzaktan eğitim sistemimiz EBA müfredat uyumu ile şu anda en gözde sistem olarak ilk sırada.

EBA da çocuklar okuldaki gibi ders çalışıp sınav olabiliyorlar. Her sınıfa göre dersler ve eğitim videoları elbette var. Fakat online eğitimde sadece EBA yok, online eğitim kodlamadan kendin yap projelerine , model uçak yapımından, ders videolarına kadar her şeyi içeren derya deniz. Türkçe olan ve çocukların korona tatilinde kullanabilecekleri kaynakları derledim.

MORPA KAMPÜS

Morpa yine MEB müfredatına uygun içerikleri ile okul desteği almak için harika bir uygulama. Morpa Kampüs

ÜCRETSİZ ONLİNE KODLAMA EĞİTİMİ

Kodlamaya meraklı mucit ruhlu çocuklar için harika bir haber de twinscience sitesinden geldi. Ara tatilde kodlama eğitimi almak isteyen çocuklara özel olarak ücretsiz bir program hazırlandı. Aşağıdaki ücretsiz kodlama eğitimi pek çok çocuğu heyecanlandıracak gibi görünüyor.

BİLGİSAYAR OYUNU YAZMAYI ÖĞRENİN

Kodlama derya deniz ama bilgisayara hükmetmek hatta kendi oyununuzu yapmak isterseniz.
https://beeacademy.net/codemino/ harika bir başlangıç noktası. Başlangıç seviyesinde 3 çeşit oyun var oyunları kendiniz tasarlıyor tasarladığınız oyunu Java ve Python olarak görebiliyorsunuz. Oldukça eğlenceli ve ilkokul çağından itibaren herkesin yapabileceği bir sistem.

SINAV STRESİNİZİ YENİN!

Strese girmeden sınav olmak hayal gibi değil mi? eduiko bu konuda öğrencilerin yanında ve ücretsiz. Sadece ara tatilde değil takip edilip Türkiye – şehir ortalamanızı görebilir eksikleriniz tammalayabilirsiniz.
https://www.eduiko.com/

UDEMY DERSLERİ

Udemy oldukça başarılı bir Türk girişimi okul ile ilgili çok fazla içerik yok ama özellikle gençler için yazılım, sosyal medya, program dilleri ve pek çok konuda ders bulabilecekleri bir yer. Dersler ücretli ama twitter da arama kısmına udemy ücretsiz yazınca pek çok ücretsiz udemy dersleri çıkıyor. Değerlendirmekte fayda var.

Bunu da seversin  Bebeklere İngilizce nasıl öğretilir?

Son Kaynak Youtube evet youtube da çok fazla eğitim içeriği var. Siz çocuğunuz için doğru videoları bulursanız eminim çok faydalı olacaktır.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim