Müslin Bez Kumaş

Annekaz
10 Mayıs 2020
Yorum Yok

Eski çağlarda mısırlılar zamanında bebekleri kundaklamak için kullanılan müslin bez kumaşlar günümüzde de çok amaçlı alanlar için kullanılmaktadır. Müslin bez kumaşlar yumuşak dokulu, nefes alabilen, dayanıklı, kolay temizlenebilen bebek kumaş türüdür.

Yeni doğan bebeklerin ciltleri hassas ve narindir bu yüzden kullanacağınız kumaşların onların ciltlerine uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Müslin Bez Kumaşlar Nasıl Kullanılır?

Bebeğinizin doğumundan önce yapacağınız alışveriş listesinde mutlaka müslin kumaşlara da yer vermelisiniz. İntaşlar müslin bez kumaş kategorisinde dilediğiniz renk ve model kumaş seçeneklerini bulabilir, seçmiş olduğunuz müslin bez kumaş modeli ile bebeğinizin cildine uyumlu çeşitli ürünler dikebilirsiniz. 

Müslin Bez Kumaş Hangi Alanlar için Kullanılır?

Dünyanın en eski kumaş türü olan müslin kumaşlar için çok çeşitli kullanım amaçları bulunmaktadır. Müslin kumaş kullanım alanları; bebek omuz örtüsü, bebek ağız mendilleri, bebek uyku örtüsü, havlu ya da pusetlere güneşlik olarak kullanılabilirler. 

Doğduktan sonra gelişim sürecinde olan bebeklerinizin sindirim faaliyetleri de gelişim içerisindedir. Emzirme döneminde olan bebekler gaz sancısı problemleri yaşarken onları omzunuza alarak sırtına masaj yapmanız gerekmektedir. Çok amaçlı kullanım sağlayan müslin kumaşlardan dikeceğiniz bebek omuz örtüsü size hızlı ve pratik kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Kundak olarak kullanacağınız müslin bez kumaşlar pamuklu yapısı, ince dokusu ile bebeğinizi nazikçe sararak huzurlu ve güvende uyumasına yardımcı olur. Müslin kumaş kundaklar bebeğinizin güvenli uyku pozisyonunda tutmasında büyük rol oynar.

Dişleri çıkan bebeğinizin ağız suyunu silmek için emici dokuya sahip müslin bez mendilleri kullanarak hassas cildini korumuş olursunuz.

Müslin bez örtüleri bebeğiniz için en ideal örtü çeşididir. Pamuksu dokusu ile bebeğinizi huzursuz etmeden, üşütmeden, uyku sorunu yaşamadan uyumasına yardımcı olur.

Güneşli ve rüzgarlı havalarda müslin bez kumaştan yapacağınız puset örtüsü ile bebeğinizi bu etkenlerden koruyabilirsiniz. 

Bunu da seversin  Bebeklerde uyku düzeni için Momeasy kundakları

Emici bir özelliğe sahip olan müslin bez kumaştan dikeceğiniz yumuşak dokulu havlular bebeğinizin cildine en uyumlu havlu olacaktır.Müslinden dikilmiş ürünleri çamaşır makinesinde 30° c de veya elinizde yıkayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim