Nakış için en güzel kumaş – Etuval gardenya kumaşı ile neler yapılır?

Annekaz
1 Temmuz 2020
Yorum Yok

Korona günlerinde herkesin bir hobisi oldu. Aylarca eve kapanırken boş durmamak evde yeni şeyler öğrenirken üretmek eminim hepinizin hoşuna gitmiştir. Ben bu günlerde en çok dikişi ve eski aşkım nakış yapmayı çok sevdim. Hem makinede hem de elde nakış işlemeyi biliyorum ve çok severek yapıyorum gerçi benim yaptığım işler gömlek yakaları üzerine yıldızlar, cepler üzerine küçük çiçekler ya da küçük bir  kese üzerine  lavantalar olsa da üretmenin ürettiği ile zevk almanın küçüğü büyüğü yok.

15 yaşında etamin üzerine yaptığım işlemeleri hala saklıyorum, bir fotoğraf gibi çok özel bir hatıra benim için. O zamanlar nakış kumaşları için Ankara’da Ulus’a Çıkrıkçılar yokuşuna gider dükkan dükkan gezerdik şimdi online alışverişle en güzel nakış kumaşları kapımıza geliyor. Korona günlerinde ben hem dikiş hem de nakış kumaşlarımı İntaşlar dan verdim. Dikiş dikmek için gömleklik kumaşlardan döşemelik kumaşlara kadar pek çok seçenek var. Nakış için ise aradığım Etuval Gardenya Kumaş ve çeşitli renklerini yine İntaşlar’da buldum.  Etuval Gardenya Kumaş nakış yapabileceğiniz en güzel kumaşlardan birisidir; leke tutmaz, kolay ütülenir , delikli bir yapıya sahiptir ve oldukça sağlamdır.

Etuval Gardenya Kumaş ile neler yapılır?

Benim çok sevdiğim ve özellikle pudra rengine hayran olduğum Etuval Gardenya Kumaş ile klasikten spora modernden klasiğe kadar pek çok nakış modeli yapabilirsiniz. Leke tutmadığı için masa örtüleri ve runnerlarda çok kullanılır. Gözenekleri küçük olduğundan Peçete, kese hatta takı ve aksesuarlarda harika durur. Nakışı gösterir ve kalitesini artırır, yani bu güzel kumaş üzerine yaptığınız minik bir yaprak bile çok zarif duracaktır. Siyahtan beyaza kadar pek çok renk seçeneği olan bu kumaş ile ben özellikle elde nakış yapmanızı öneriyorum. Sizi rahatsız eden her şeyi nakışa dökün;  eltinize  cevap veremediğiniz  o anı, kocanızın o çok kızdığınız davranışını nakış düğümlerine akıtın gitsin inanın bir terapi kadar faydalı. Yıllar sonra dönüp o küçük sorunları yaptığınız işlemelerde görebilirseniz ne günlerdi der geçersiniz.

Bunu da seversin  Mikrodalgada taş gibi yoğurt yapımı!

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.