Mutfağa alın – almayın

Annekaz
22 Şubat 2011
1 Yorum
İyi bir tabiri caizse tırtıklı bıçak mutfakta uzun ömrü ve hemen hemen her işe yaraması ile her evin her mutfağın ihtiyacı. Yumuşak etler için ya da balık için iyi değil adında da anlaşılacağı gibi sebze bıçağı. Küçük boy olması avantajlı Fotoğraftakinden daha ince yapılı çeşitleri var. Tavsiye edilir.
Teflon tencere para verip alınmayacak mutfak eşyalarından birisi hatta tava da diyebilirdim ama kullanılıyor yine tava bazen mecburen krep bazlama vs..Bir kere ömrü kısa onun yerine biraz daha para verip bir çelik tencere alıp rahat rahat yıkamak karıştırmak ovalamak gibisi yok :) Teflonu tahta kaşık da çiziyor ve zamanla eskiyor bir de sık sık kullandığınız bir tencereyse aşınmalar siyah kaplaması tencereye tutunamıyor ve kendini salıyor yemeğe. Yanmaya da dayanıklı değil. Tavsiye etmiyorum eskiyene teflonlar çöpe gidiyor bir daha alınmamak üzere..
Bunu da seversin  Fotoğraf çekme çabalarım..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. kamilece dedi ki:

    teflon konusuna kesinlikle katılıyorumm,çelik tencereleri kullandıkça değerlenirken teflon kısa zamanda çöpteki yerini alıyor,ne kadar korunarak kullanılsa bile…hem ekonomiye külfet hemde doğaya…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim