50 yıl önce 50 yıl sonra

Annekaz
11 Nisan 2009
4 Yorum

Çocukluğumuzun mahalleleri oturduğumuz evler belki yıkıldı belki de o kadar değişti ki her gidişimizde bu değişime şahit olduk. Yavaş yavaş değişenler şehir manzarasında silüetinde fark edilir oldu. 50 yıl ve ya 100 yıl iki fotoğraf nasıl yan yana gelir…Farkın farkedilmesi için bir grup oluşturmuşlar dünyanın pek çok yerinden şehir mekan fotoğrafları var.. eski yeni , lakin bir Türkiye yok belki en olması gereken şehir İstanbul Ankara yok.. olsa aradaki fark korkutur mu acaba..nasıl yıkıp geçmişiz karşılaştıracak pek de bişi kalmamış mı deriz acaba..

Bunu da seversin  Pasteller değerlensin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Zehra Gürgen dedi ki:

  İzmir ve Ankara için şunu söyleyebilirim; 50 yıl öncesine gerek yok 5 yıl önce-5 yıl sonra desek yeter.Dudağımız uçuklar herhalde..
  Ankara bulvarındaki koca çınarlar nerede?
  İzmir’in zeytinliklerine ne oldu?
  ….
  Hiiç;Sadece Yazık oldu..

 2. Berna dedi ki:

  Vaktinde ben de böyle bir grubun mail paylaşım grubuna üyeydim ve çoğunluğu İstanbul ve Bursa fotoğraflarından oluşan bir arşiv yaptım. Sizinle paylaşmayı çok isterim, o fotoğrafları bir derleyip toparlayıp bulunduğu dosyanın büyüklüğüne bakarım, bir çözüm buluruz. :-))

 3. içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki:

  güzel bir tesbit olmuş…

 4. merve dedi ki:

  qüzelllll :) lnnn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim