Mutfak masası modelleri – 20 mutfak dekorasyonu örneği

Annekaz
31 Mart 2019
Yorum Yok

Hayatımızın büyük bir kısmı mutfakta geçiyoruz. Özellikle ev hanımları için mutfak rahat ve düzenli olmalı. Hal böyle olunca mutfak masası modelleri en çok aranan dekorasyon konularından birisi oluyor. Mutfak masası için o kadar çok seçenek var ki eğer henüz bir mutfak masası almadıysanız ya da mutfak masası modellerine bakıp birisini seçecekseniz çok kararsız kalacaksınız.

MUTFAK MASASI SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Belkide en önemli detay mutfağınızın ölçüsü büyük bir mutfağa küçük bir masa sandalye takımı ya da tam tersi küçük bir mutfağa büyük bir masa uyumsuz ve kullanışsız olur. Mutfak masası almaya gittiğinizde mutlaka masayı koyacağınız alanın ölçüsünü alıp gidin çünkü büyük mekanlarda, mağazalarda sunulan mutfak masaları ya da tüm eşyalar için diyebilirim bunu sizin gözünüze küçük gelir, eve gelir kurarsınız ve kocaman bir mobilya karşınıza duruyordur. Mutlaka masayı kuracağınız alanın ölçüsü elinizde olsun.

Kolay temizlenmesi kaliteli malzemeden olması zaten şart gerisi sizin zevkinize ve bütçenize kalmış bir detay..

Gelelim mutfak masası modellerine sizin için 20 den fazla mutfak masası modeli ekliyorum bazıları takım, bazıları özel yapım her zevke göre modeller bulabileceğiniz kullanışlı ve zevkli dekoratif mutfak masası modelleri..

En çok tercih edilen masa şekli şüphesiz dikdörtgen masalar kullanım kolaylığı ve standart ölçüleri ile pek çok çeşit ve renkte dikdörtgen masa sandalye bulabilirsiniz. Mutfak masası takım olmak zorunda değil ama en azından sandalyelerin aynı olması gerektiğini düşünüyorum. Mesela bu masa ve sandalye takım değil ama her ikisi de ikea dan seçilmiş. Türkiye’de aynı modelleri bulmak mümkün.

Küçük mekanlar için katlanan masalar oldukça pratik

Mutfakta pencere önü bu şekilde bir masa ile kullanışla hale getirilebilir aydınlık ve pratik..

Bunu da seversin  Plastik sepetle ev dekoru

Yine pencere önü masası ama nasıl güzel bir yarım daire masa..

Geniş mutfağınız varsa şanlısınız kocaman bir masa ile hem ada tezgah havası hem de yemek masası ikisi bir arada..

Geniş mutfaklarda genelde yemek yeme kısmı ayrı olabiliyor, bu şekilde adeta yemek odası havası elde ediliyor buçuklu evler artık bu şekilde..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.