Nazar boncuklu badem şekerleri

Annekaz
13 Ağustos 2012
Yorum Yok

Bayram için hazırlıklar devam ediyor çarşıda pazarda renk renk şekerler bizleri bekliyor tabi şekerlerin en güzellerinden birisi badem şekerleri. Şekerlikler de renk renk şekerler olsa da bir kaç tane badem şekeri olmalı hele böyle nazar boncuklu kalpli ya da harfli badem şekerleri olsa çok daha hoş olur :)

Nazar boncuklu badem şekerlerini yapması çok kolay buradaki icing tarifi badem şekerleri üzerinde çok güzel tutunuyor ve çabucak kuruyor. Badem şekerlerindeki nazar boncuklarını ve civcivleri kızlarım yaptı. Kırmızı ya da pembe icing ile kalpler ya da çiçekler yapılabilir ya da harfler uygulanabilir. Seçenekler çok fazla.

İcing tarifi için tıklayın, tarifin koyu olması önemli ekstra bir iki kaşık pudra şekeri ekleyebilirsiniz. Yağlı kağıt ya da jelatinden külahlar yapıp ucunu incecik kesebilirsiniz…

 

Bunu da seversin  Çifte kızarmış çıtır patates
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.