NUTRAXİN balık yağı ile çeşitli hastalıklardan kurtulmak mümkün

Annekaz
17 Haziran 2018
Yorum Yok

Günümüzde rahatsızlıkların giderilmesi konusunda doktorlar tarafından sıkça önerilen balık yağını yepyeni formülüyle NUTRAXİN markası üretiyor! Çeşitli kalp rahatsızlıkları, kolesterol, depresyon, sinir ve kaygı bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, bağışıklık sistemi, kanser, diyabet, iltihaplanma, bağırsak sendromu, AIDS, Alzheimer, göz bozuklukları, sarı nokta hastalığı ve ülser tedavilerine balık yağı yardımcı olur. Bunlara ilave olarak kilo kaybı, sağlıklı bir hamilelik, doğurganlık ve sedef hastalığı ve akne içinde balık yağı faydalıdır ve doktorların daima önerdiği bir haptır.

Balık Yağı Nedir? İçeriğinde Neler Vardır?

Balık yağı kalp hastalıklarından, kilo vermeye; sedef hastalığından kolesterolü dengelemeye kadar birçok konuda tercih edilmektedir. Balıklardan direkt olarak da alınabilen balık yağı kapsül şeklinde de alınabilir. Vücudun hatta en çok beynin ihtiyacı olan molekülleri içeren balık yağı hapının 3,5 gramında 1 gram Omega 3 yağ asidi vardır. Vücudun beslenmesini ve yenilenmesini sağlayan omega 3 yağ asitleri ise şunlardır: Alfa-linolenik asit, eikosapentaenoik asit ve dokosaheksaenoik asit. Ayrıca balık yağı hapının içinde Demir ve A, B1, B2, B3, C, D ve E vitaminleri de bulunmaktadır.

Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

Omega 3 yağ asitleri, vücuttaki sitokin ve eicosanoidlerin miktar ve aktivitelerine etki ederek  bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur ve bu sayede soğuk algınlığı, öksürük, grip gibi hastalıklara karşı dayanıklı olmanızı sağlar.

İltihaplanmaya Karşı Özellikler

Crohn hastaları için vitamin, yağ ürünlerinin emilimi zordur. Balık yağı takviyeleri böyle hastalar için etkili ve gereklidir.

Kalbi Hava Kirliliğinin Olumsuz Etkilerinden Korur

2012 yılında Amerika’da yapılan bir araştırmada 29 kişi 1 ay boyunca her gün 3 gram balık yağı kullandılar. Diğer gruba ise balık yağı ürünü kullandırılmadı. 2 grupta günde 2 saat kirli havaya maruz bırakıldılar. Araştırma sonucu balık yağı kullanan grubun, balık yağı kullanmayan gruba göre daha az kalp hastalıklarına maruz kaldıkları gözlemlendi. Bu nedenle balık yağı hapı kalp hastalıklarında da etkin koruma sağlar.

Bunu da seversin  Kilo veren kadının öncesi ve sonrası çılgın pozları

Kireçlenme Olarak Bilinen Osteoartrite Karşı Koruma Sağlar

Bristol üniversitesindeki araştırmasına göre genetik olarak kireçlenme yaşayan farelerde omega-3 diyeti ile beslenen farelerin, normal beslenen farelerden daha hızlı ve etkili bir biçimde kireçlenmenin azaldığı gözlemlenmiştir.

Yaşlanma Belirtilerini Azaltır

Omega 3 yağ asitleri, hücresel yenilenmeyi azaltan ve kök hücre fonksiyon görmesini engelleyen telomerlere etki ederek hücre yenilenmesini ve kök hücre fonksiyonlarının artmasına olanak sağlar.

Diğer Faydaları

  • Spor eşliğinde kullanılan Omega 3 yağ asitleri aktif çalışan metabolizmaya etki ederek yağ yakmada kolaylık sağlar.
  • İnsülin duyarlılığını ve metabolizmayı iyileştirir.
  • Beynin ilacı olarak adlandırılan balık yağı hapı zekâyı ve hafızayı güçlendirir.
  • Balık yağı çocuklar için muhteşem bir besin değerine sahiptir. Kemik kütlesinin artmasına yardımcı olarak osteoporozu engeller buda çocukların daha sağlıklı kemiklerle güçlü olmasını sağlar.

DOKTORLARIN ÖNERDİĞİ BALIK YAĞI MARKASI: NUTRAXİN

Balık yağı haplarının bu zamana kadar yapılan araştırmaların çoğunda vücuda yararlarından söz edilmiştir. İçeriğindeki maddeler sayesinde insana şifa gibi gelen balık yağı fiyatları cebinizi biraz yakabilir. İşte bu sırada Amerikalı doktorların şiddetle önerdiği Nutraxin adlı marka öne çıkıyor. Nutraxin balık yağında kaliteyi ve uygun fiyatı sizlerin beğenisine sunan bir markadır.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.