Topuk çatlakları için krem tarifi

Annekaz
22 Nisan 2014
Yorum Yok

Topuk çatlakları pekçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle yaz aylarında cildin kuruması ve vücudun basıncına göre topuklarınızda çatlamalar oluşabilir. Topuk çatlaklarında yapmanız gerekenler..
Bazı uzmanlar topuk çatlamalarını vücuttaki bazı hastalıklara bağlıyor ama yine de en sık görülen şekli cilt kuruluğu ile ortaya çıkan topuk çatlaklarıdır.

Topuklarınızda çatlama varsa önce çatlamaları iyice inceleyin. Çünkü ayak mantarı da topuklarda çatlamaya neden olur. Hatta ayak derinizin bazı bölümlerinde ortaya çıkan kuruluk, deride pullanma, hissedilir derecede kalınlaşma mantar, egzama sedef hastalığı gibi hastalıklarında habercisi olabilir. Bu yüzden konu komşuda giydiğiniz terliklere, değiş tokuş yaptığınız ayakkabılara, alışveriş merkezlerinde ayakkabı denememeye özen gösterin. Deneyeceksenizde tek giyimlik çorapları kullanmayı ihmal etmeyin.

Ayrıca topuklarınızda çatlak var ise yalın ayak özellikle de dış mekanlarda yürümemeye dikkat etmelisiniz. Toz ve mikropların çatlak bölümlerden vücudunuza daha hızlı yayılacağını unutmayın.

Topuk Çatlakları için Krem tarifi:

* Dört tatlı kaşığı vazelini benmari usulü eritin,

*1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı,

*1 Çay kaşığı zeytin yağı,

* 1 çay kaşığı Alovera yağı ekleyip güzelce karıştırın. Akşam yatmadan önce sürerek sabaha kadar kremin topuklarınıza emilmesini sağlayın. Hazırladığınız kremi kullanırken krem sürdükten sonra üzerine bir çorap giyerek  sağa sola bulaşmasını önleyebilirsiniz..

Bunu da seversin  Sağlıklı cilt için en iyi beslenme şekli hangisi?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim