Okul için kız çocuk saç modelleri

Annekaz
23 Ağustos 2022
Yorum Yok

Okullar açılıyor elveda dağınık karışık saçlar! Şaka bir yana  kızlar okula giderken  değişik saç modelleri yapmaya bayılırdım. Kalpli örerdim, balık sırtı, mısır o gün ruh halimiz nasılsa.. Kız saç modelleri arasında en sevdiğim Fransız örgüsü Elif’in saçları kıvırcık ve uzun olduğu için sadece bu modellerde toparlayabiliyorduk..

KIZ ÇOCUK SAÇ MODELLERİ

Okula  yeni başlarken kız çocukları için saç modelleri arıyorsanız ve bu konuda çok da tecrübeli değilseniz kolay modellerle başlayın. Balık sırtı Fransız size zor gelebilir ama güzel bir toka ile bağlanmış klasik at kuyruğu da işinizi görür. Öncelikle malzemelerle başlayalım.

Kızınızın saçı gürse günlük bakım ve tarama için malzemeler….

1  – Saç açma tarağı. Kesinlikle en iyi yatırım dolaşan saçları çabucak açar ve can acıtmaz.

2- Saç açma spreyi. Deniz tuzlu vs değil daha çocuklar için olanlardan alın. Hafif parfümlü saç spreyleri tercih edebilirsiniz.

3 – Küçük lastik tokalar, kızının saç rengine yakın klasik uzun ömürlü saç lastikleri. Beyaz kurdele çok renkli karakterli tokalardan kaçının.

4 – Bir de ben çocukların saçını yaparken çok yararlandığım küçük plastik bir alet önereceğim. Çok ucuz ama güzel modeller yapabilirsiniz. Şu işaretlediğim  iki  alet yeterli..

5-Kuaförlerin kullandığı saç pensi..

 

Gelelim modellere  ilk modelimiz yukarıdaki saç şekillendiricinin ne işe yaradığını anlatmak için ekledim. Mantık bu..


 

Bunu da seversin  Seçim Zamanı..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim