Okul öncesi etkinlik: Makarna boyama – renklendirme

Annekaz
7 Ağustos 2022
Yorum Yok

Yaz tatillerinde  çocuklarla vakit geçirmek bazen bizi zorluyor:) Çocukken tatil kitabını 1 haftada bitirirdim. Tatil kitabı demek benim için eğlence demekti. 1 Haftada tüm bulmacaları çözer, tüm öyküleri okumuş, bütün testleri çözmüş olurdum. Tatilin geri kalanı oyuncak bebek yapıp, onlara kıyafet dikmekle geçerdi.

Şimdi de dikiş dikmeyi çok seviyorum çocuklukta kazanılan el becerileri, geliştirilen hayal gücü ve ömür boyu bizimle beraber kalıyor. Zevk ve vizyon sahibi kişilere bakın küçükken mutlaka uğraştıkları bir sanat dalı, hobi yada başarıları vardır.

MAKARNALARLA OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLER

Makarna sizin için harika  bir başlangıç olabilir. Çocuklar boyama yapmayı, yaptığını kullanmayı, hediye etmeyi çok seviyor. Makarna gibi kolay bir malzeme ile  çocuklarla harika vakit geçirebilirsiniz.

Renkli makarnalar için 2 yol var. Çocuklarınız çok küçükse ve renkli makarnalar istiyorsanız makarnaları siz bir gece önceden boyayın.

Her yeri eşit derecede boyanmış mükemmel renkli makarnaları yapmak için malzemeler.

Bir kaç kavanoz

boru – düdük makarna

Su ve sirke

gıda boyası

Makarnaları kavanoza koyun, sirke ve su ile yarı yarıya doldurun. Renkli gıda boyasını kavanozlara damlatın, çalkalayın ve  bir kaç sat bekletin. Çıkarıp gazete kağıdı peçete üzerinde kurutun ta daa işte uzun sürekli kullanmak için renkli okul öncesi makarna aktivitesi hazır.

Ya da kilitli poşetlere makarnaları koyun biraz kolonya dökün gıda boyası damlatın ve sıkıca kapatıp sallayın ve sonra kurutun. En güzel alkolle renkleniyor alkolde kururken uçup gidiyor zaten..


Daha büyük çocuklar suluboya ile makarnaları kendileri boyayabilirler.

 

Bunu da seversin  Stilinize Uygun Koltuk Takımı Hangisi?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim