Anneler günü hediyesi: Oyun hamurundan el

Annekaz
16 Nisan 2016
1 Yorum

Okul öncesi sınıflarda kil ve oyun hamuru en çok kullanılan malzeme. Anneler günü gibi özel günler için de çok özel sevgi dolu bir çalışma için kil ve oyun hamuru kullanılabilir. Kil her zaman her yerde bulunmaz aslında doğal ve uygun bir malzeme göstereceğim örnekte de kil kullanılmış lakin bu çalışma için oyun hamuru evde yaptığınız doğal oyun hamuru ya da tuz hamuru dahil kullanabilirsiniz.

3 boyutlu eğlenceli çalışmalar için hepsi uygun, anneler günü için okul öncesi çalışmada ise el yapımını göstereceğim. Hem uzun süre saklanacak bir hatıra hem de anneler günü için mütavezi ve eşsiz bir hediye. Önce oyun hamuru ya da kullanılacak malzeme çocuklarla beraber ince 1 cm kalınlığında açılır altına naylon serebilirsiniz. Çocuğunuzun elini hamurun üzerine çizin ve dikkatlice kesin Parmak kısımlarını kıvırıp alt tarafına peçete topları ile destek verip kıvrık şekilde kurumasına izin verin.

oyuh hamuru ve kilden el  okul öncesi 1

 

Kurumadan önce üzerine çocukların ismini yazabilirsiniz.

 

oyuh hamuru ve kilden el  okul öncesi 2

 

Çocuklarla beraber elleri boyayın. Kurumasını bekleyip annelere güzel notlarla hediye paketleri yapabilirsiniz. Avucun içine fotoğraftaki gibi bir mum konulabilir. Sehpa üzerinde hem çok şık bir aksesuar hem de harika bir hatıra olacağına eminim. Bu güzel çalışma.. http://nofliknifelje.blogspot.com.tr/ adresinden alınmıştır.

oyuh hamuru ve kilden el  okul öncesi

Bunu da seversin  Annelerini dokunarak buldular
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Meltem dedi ki:

    Harika bir fikir ilk fırsatta deneyeceğim. Çok teşekkürler :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim