Okula Dönüş: Çanta süsleme

Annekaz
15 Eylül 2015
1 Yorum

Okula sayılı günler kala lise heyecanı başka, çok küçük yaşlarda en sevdiği çizg filmin kahramanı ile bezenmiş bir çanta alıp işin içinden sıyrılabiliyorsunuz ama lisede  o kadar kolay değil, en azından bizim için. Aradığını bulamıyor marka logolu olsun istemiyor özel bir şeyler bekliyorlar çantadan.

Elif Nur bu konuda biraz takıntılı benim taktığım çanta kimsede olmamalı dedi ve BİM’den aldığı 15 liralık çantayı keçelerle süsleyerek bu hale getirdi.

OKUL-CANTASİ

 

Keçeleri www.funbou.com dan aldığımız malzemelerle istediği şekilleri yaparak süsledi. Hepsini kendi kesti ve dikti. Elimi sürmedim. Elif Nur’un el işlerine ve güzel sanatlara çok yatkın bir eli var ve yetenekli güzel resimler çizip tasarımlar yapıyor.

Bu çanta ile ilgili Facebook’da çok eleştiri aldık gerçi onu sonra yazacağım. Lakin şunu belirtmek isterim. Çocuklarınıza bir düğme dikmesini, sökük tamir etmesini ne bileyim düz dikişi öğretin. Bu sadece onlara yeni el becerileri, motor sistemde gelişmeler  kazandırmaz aynı zamanda hayal gücünün kapısını aralar. Çocuğunuz ilk kalemi kağıt üzerinde gezdirip bıraktığı izi hayretle görmesi gibi.. dikiş de buna benzer bir şey. Uzmanlar dikkat dağınıklığı olan çocuklara etamin işi önerir. Hesap işi tekniği ile deliklere sokulan iğneler iplikler çocukları sakinleştirir ve dikkatli çalışmasını sağlar.

ÇANTA-ROCK-NROLL

 

Bunu da seversin  18 yaş çok erken! Yetiştirme yurtlarında durum ne?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ceren dedi ki:

    #TPHERYERDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim