Yeni başlayan çocuklar için okul çantası seçimi

Annekaz
7 Eylül 2017
Yorum Yok

Çocuklara  ilkokul 1. sınıfa başlarken nasıl bir okul çantası seçimi yapılmalı? Çocuklar hayallerindeki kahramanlarla süslü gösterişli okul çantaları seviyor aileler ise daha sade sağlam ve kullanışlı çantaları istiyor. Çanta seçmek önemli bir detay çünkü 1. sınıfta bile okul çantası ağır oluyor ve çocuklar taşımakta zorlanıyor.

Okula yeni başlayan çocuğun çantası nasıl olmalı?

Çantalar ağır olmamalı çocuklar çok istese de tekerlekli kuplu çantalar ergonomik ve kullanışlı değil.

Kabartmalı rugan ya da parlak derili çantalardan da kaçının çocuklar çantaları yere atıyor bu da bu kabartmalı yüzeylere zarar veriyor çanta 1 sene bile dolmadan parçalanıyor.

Çok ucuz muşamba tipi çantalardan kaçının, tek dikişli kolayca yırtılabilecek  kalitesiz bir çantanın ömrü çok kısa olur.

1. sınıf için en uygun çanta yumuşak sağlam dikişleri olan hafif omuz sapları ayarlanabilir ergonomik bir çanta olması gerekir. 

a101 indirim

Çocukları kırtasiye alışverişine götürürken pahalı yerlerden ziyade market zincirlerine bakabilirsiniz A101, BİM, ŞOK  gibi mağazalarda hem çeşit çok oluyor hem de fiyatları çok uygun oluyor çocuğunuz kendisi için bir çantayı kolaylıkla bu mağazalardan bulabilir. Çantayı kendisi seçmeli ya da ortak bi noktada buluşun neticede o çantayı kendisi kullanacak! Son dakikaya bırakmayın çeşit bol ve ucuzken bir günde temel ihtiyaçlarını satın alın. Okula çok sıcak bakmayan çocuklar bile renkli kırtasiye ürünlerinden boyalardan alınınca heyecanla okulu bekliyor.

bim canta

 

Bim ve diğer marketlerin okul indirimlerini takip edin  mutlaka kızınız ya da oğlunuzun seveceği sağlam bir çanta olacaktır.

okul cantasi3

Beslenme çantalı setler  1. sınıf için en uygun seçenekler arasında yer alıyor sağlıklı bir suluk ile beraber  takım olanları da var ama şimdilik çanta ve beslenme çantası takım olarak yeterli. Çocuklar ilk senelerde hem kırtasiye hem de okul ihtiyaçlarını özensiz kullanır çok pahalı ürünlerden kaçınmak güzel bir fikir olabilir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.