Ölene öldü demek..dememek

Annekaz
18 Şubat 2009
6 Yorum

“Gazanfer Özcan hayatını kaybetti” en azından bu yazılabilirdi aramızdan ayrıldı da olurdu haber programları incelik duygularını aldırıp yerine basitliği kolaycılığı ve reyting metreyi taktıralı artık Rahmetlilere Öldü yazılıyor. Diyeceksinizki ölmedi mi elbette öldü TRT’ye kabul ettiremediği projeleri, tiyatrosu için yığılan borçlarıyla beraber gitti. TRT’ de onu unutmadı tabi haberini yaptı..Öldürerek, Pek çok tv kanalı bunu yaptı ad soyad yan yana yazmak gerek, hayatını kaybetti deyince uzun düşüyor vs… biliyorum.. Haber Turk’de aynı cümleyi kullanmış. Rutkay Aziz’den uyarıyı aldılar tabi..Sanıyorum İncelikler taşınması ağır bir yük artık.. “Gazanfer Özcan hayatını kaybetti” mekanı cennet olsun sevenlerinin başı sağolsun..

Bunu da seversin  Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (6)
 1. Bal küpü dedi ki:

  Eskiler “dar-ı bekaya irtihal etti” derlerdi. Yani günümüz Türkçesiyle ebedi eve göç etti gibi bir anlamı var. Bence gayet de hoş bir ifade. Eskiler daha ince düşünceliymiş vesselam.

 2. Eylem dedi ki:

  Büyük bir usta bir duayen.Yine ellerimizden dünyamızdan kaydı gitti.Yerleri doldurulamayacak kadar ustalardı.

 3. yasamladans dedi ki:

  kesinlikle haklısın.Bana da acı geliyor öldü yazılması..ama yapıyorlar maalesef.Acıyı daha da bir katmerleyen bir durum.Her işin başı saygı aslında..Mekanı cennet olsun.Allah gani gani rahmet eylesin..

 4. busanise dedi ki:

  bende hasta olduğunu biliyordum ve içim acıyordu öldüğünü duyunca iyice acıdı ne acıdırki yerine birdaha yenisinin asla gelmeyeceği bir ustayı borç batağı içinde uğurladık ve kimsenin kılı bile kıpırdamadı şimdi artık yok yaaa ne kadar acındırma yaparlar televizyonlar söyle ustaydı böyle ustaydı değerini biemediler diye bilseydin kardeşim değerinin bilinmesi için ölmek mi gerekiyor allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok üzüldüm çooookkkk

 5. Berceste dedi ki:

  Gunumuz gazetecilik/yayimcilik anlayisinin guzel bir ornegi! O kadar basitlesti, o kadar siradanlasti ki hersey. Sanki pazarda patates satar gibi haber yapar oldular. Zaten gunumuz gazetecileri pazarda patates satanlardan daha az egitimli artik :( Eskiler alayli idi ama egitimleri kiyas bile kabul edilemez!

 6. SİHİRLİ OKLAVA dedi ki:

  Dün aynısını Ali Kırca da yaptı…bizim de çok garibimize gitti hatta..sevgiler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim