1 yıl hiç bir şey yemeyip 125 kilo verdi

Annekaz
2 Temmuz 2019
Yorum Yok

Açlık orucu genelde kurallarına uyulduğunda doktorlar tarafından da tavsiye edilen bir diyet biçimi amaç kilo vermekse açlık orucu da tabi çeşit çeşit oluyor. 16 saatlik açlık orucu var, 24 saatlik var, 3 günlük var, 21 günlük var benim bildiğim en uzun açlık orucu 21 gün yani 21 gün boyunca sadece su ve bazı bitki çayları içiliyor amaç bedeni dinlendirmek peki zayıflamak için 1 yıl boyunca hiç bir şey yemeyen adamın hikayesini duydunuz mu?

382 GÜNLÜK AÇLIK ORUCU

Angus Barbieri babasının balık restoranında çalışarak sağlıksız hazırlanan kızartmalar ve balıklar sayesinde 200 kiloyu geçmişti o zaman çevrede açılan hastaneye kilo vermek için gittiğinde doktorların deney amaçlı açlık orucu teklifini kabul etti ama doktorlar yaklaşık 1 aylık bir açlık orucundan bahsediyordu. Angus 40 günlük açlık orucu sonrasında kendini iyi hissetmeye devam edince kendi isteği ile yemek yemeyi bıraktı. Doktorların kontrolunde C vitamini desteği bol su, maden suyu ve bitki çayları tüketerek hayatına devam etti bu tam 382 gün sürdü. 92. günde aldığı potasyum ilaçları ve son günlerde azar azar almaya başladığı tuz dışında hiç bir şey yemedi. Bu arada 125 kilo veren Angus ayda sadece bir kere büyük tuvaletini yaptı. Bu olay tıp tarihine geçmiş en uzun kontrollü açlık diyeti.

ORUÇ DİYETİ SONRASI KİLO ALDI MI?

Diyet bittiği gün Angus kahvaltı yaptı, kahvaltıda bir dilim tereyağlı ekmek ve bir haşlanmış yumurta vardı işin ilginç tarafı tatları neredeyse unutmasıydı her yemek onun yeni bir macera oldu ve 5 yıl sonra sadece 16 kilo aldı. 24 yıl sonra hayatını kaybetti.

Bu çok uç bir örnek Angus diyet yapabilmek için işini bıraktı sadece bu konuya konsantre oldu ve hep doktor kontrolündeydi o yüzden sizin bizim böyle bir diyet yapmamız mümkün değil ama 1 yıl boyunca hiç bir şey yemeden yaşayan bir insanın olması da diyet yapamayan bizler için şevk olsa gerek :)

Bunu da seversin  Saç içinde egzama ve kepeğe iyi gelen özel şampuanlar

ÖLENLER DE VAR

Açlık orucu sırasında doktor kontrolünde bile hayatını kaybedenler var. Bu şekilde tıp tarihine geçen 5 ölüm vakasından birisi 210 günlük açlık orucu sonrası yemek yedikten sonra öldü, diğer 4 hasta 3 ve 5 hafta içinde farklı sağlık sorunları nedeniyle hayatlarını kaybettiler bu tür diyet yapıp potasyum yokluğu sonucu hastalanan pek çok kişi var ayrıca bu tür beslenme sonrası normal yeme biçimine dönülmesi de oldukça zaman alıyor. Bu çılgın diyet biçimi hiç bir sağlık örgütü tarafından kabul edilmez. Sürdürülebilir sağlıklı bir diyetle yavaş yavaş kilo vermek en doğal ve sağlıklı olanı..

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim