Oyuncak alanı ve çantası bir arada

Annekaz
3 Aralık 2012
1 Yorum

Çocukların ev içinde lego ve minik minik oyuncaklarla oynama hevesi ve istediği üzgünüm ki çabucak bitmiyor:) bir kaç yıl boyunca dizleri üstünde o minik minik oyuncakları toplamak genelde anneye düşüyor  tabi çocuklara dağıttığını toplama alışkanlığını kazandırmışsanız eğer durum başka. Fakat  bu minik oyuncakları toplama kabusunun çözümü basit, kenarlarından büzülen bir bez  daire işinizi görecektir farklı ülkelerde farklı isimlerle satılıyor fakat kabul edelim ki bu oyuncak çantasını dikmek için dahi olmak gerekmiyor.

Aşağıda nasıl dikildiğinin videosu var fakat basitçe yuvarlak bir kumaşın etrafına kalınca  bir birit geçirip, içinden lastik geçiriliyor ve ortaya süzme yoğurdu için kullandığımız sistemin daha büyüğü çıkıyor.

Üzerinde oyuncaklarıyla oynayan çocuk veya  annesi! oyuncakları kaldırma zamanı geldiği zaman kenarındaki lastikten veya kurdeleden çekiyor ve basitçe oyuncaklarla beraber bir çanta halini alıyor. Oyuncaklar toplanmış hatta çantasına kaldırılmış oluyor. Tabi oyun oynarken oyuncak alanının dışına çıkılmaması öğretiliyor..

Sadece oyuncaklar değil, diğer ihtiyaçlar için de küçük büyük boyları yapılmış, hatta plastik bir parça eklenerek pencerelisi de yapılmış ama o kadar ayrıntıya gerek yok bence.

Böyle bir oyuncak toplama çantası yapmak isterseniz “dividin” kumaşı tercih edebilirsiniz yumuşak, sağlam, ucuz  olur ve canlı renkleri de tabi cabası..

Diğer bir dağınıklık kaynağı olan boyama kalemleri ve kağıtlar içinse boyama kovası önerim olmuştu

Bunu da seversin  Play-Doh ile çocuklar kendi şehirlerini inşaa ediyor
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. serap aydın ok dedi ki:

    harika bir fikirmiş,eksik olma anne kaz her zaman ki gibi tam zamanında yetiştin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim