Parmak karpuz nasıl kesilir?

Annekaz
18 Haziran 2014
Yorum Yok

Karpuz yaz günlerinin ennn çok sevilen meyvesi yemeklerde ara öğünlerde bol bol tüketiliyor bol su ve şeker içeriği ile enerji veren susuzluğu gideren karpuz çok yenildiğinde şekerinizi alt üst edebilir . Karpuz pek çok şekilde servis ediliyor. son zamanlarda karpuz pastaları var mesela dışı labne yoğurtla kaplanıyor ya da süzme yoğurtla ya da krema ile kaplanıp harika karpuz pastalar yapılabiliyor ama bu sefer klasik karpuz dilimleri yapacağız. Karpuz kabuğundan ayrılınca sulanır yani klasik dilimler servis edildikten bir kaç dakika sonra sulanır. peki karpuzu kabuğuyla nasıl servis edersiniz tabi ki parmak karpuz şeklinde..

parmak-karpuz

Önce karpuzu yıkayın, ikiye bölün bir tepsi ya da kesme tahtası üzerine dışı tarafı yukarıda kalacak şekilde  koyun. Keskin bir bıçakla boyuna iki parmak genişliğinde kesin, daha sonra çevirip eninden de 2 parmak genişliğinde kesin. Sonuçta ortaya kara kare bir görünüm ortaya çıkacaktır. Ortaya çıkan parmak karpuzları alıp servis edebilirsiniz..

parmak-karpuz-kesme6

 

Afiyet olsun..

Bunu da seversin  Karpuz bıçağı!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim