DNA Molekül modeli nasıl yapılır?

Annekaz
3 Kasım 2013
3 Yorum

Proje ödevleri çok önemli, kurtarma puanları ya da not yükseltmek için proje ödevlerini öğrenciler alıyor anneleri yapıyor, bu sefer çocukların da çok seveceği ve kendisinin yapabileceği bir proje ödevi ile karşınızdayım çünkü bu ödev şekerden yapılıyor.. Fen bilgisi ve matematik proje ödevleri ise en zor olanları. Fen bilgisi proje ödevlerinden en son DNA Molekül  modeli  nasıl yapılır oldu. Aslında çok bildik bir görüntü hemen herkes çift sarmak kendi etrafında dönen bir DNA modeli görmüştür. Peki DNA Molekül  modelini hareketli olarak biz nasıl yapacağız.  DNA Molekül modeli ödevi için öncelikle şekere ihtiyacınız var. Şekerle DNA Molekül  modeli nasıl yapılır görmek için  tıklayın videolu anlatımı da mevcut..

dna modeli nasıl yapılır

DNA Molekül modeli sadece şekerle yapılmıyor kağıtla da yapabilirsiniz bunun için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm. DNA Molekül modeli kağıt baskısı için buraya  tıklayıp yazdırabilirsiniz. Talimatlardaki gibi katlayıp origami DNA Molekül modeliniz hazır..

Bunu da seversin  Dantel okul yakaları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. bilal dedi ki:

    Kullandığı kağıdın adı ney acaba ?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim