Peri bahçeleri teraryumlar ve sukkulent!

Annekaz
2 Nisan 2017
Yorum Yok

Ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır çiçekler biliyorum çiçeklere ayıracak çok fazla vaktiniz yok ama çok fazla bakıma ihtiyaç duymayan her zaman yeşil üstelik çok dekoratif öneriler sunacağım size.

Peri bahçeleri nedir?

Saksıların içine çiçekler sukkulentler ve kaktüslerle beraber düzenlenmiş minyatür evler hatta bahçelerdir. Masalsı bir havası vardır uğraşması çok zevklidir ve bunu ciddi hobi haline getiren pek çok insan var. Küçük bir balkon hatta evin bir köşesi hatta ve hatta bir kahve fincanı bile sizin peri bahçeniz için oldukça geniş sayılabilir.

Peri bahçeleri için hangi malzemeler gerekli

Öncelikle kendi peri bahçeniz sizin hayal gücünüzün eseri olacaktır yani isterseniz bir el arabasının içinde kendi dünyanızı kurarsınız isterseniz de küçük bir saksıda peri bahçenizi kurmaya başlamadan önce nereye koyacağınızı ne kadar büyüklükte olması gerektiğine karar verin. Biz geniş ağızlı bir saksıda peri bahçesi kuracağımızı farz ederek

Toprak geniş ağızlı fazla derin olmayan bir saksı

Dibine döşemek için çakıl taşı

Çiçek toprağı

Çeşitli çiçekler( sukkulent kaktüs yosun) gibi uzun ömürlü ve hep yeşil kalan bitkileri seçebilirsiniz.

Minyatür objeler ( minik evler, masa sandalye gibi bahçeye hava katacak malzemeler bunları biraz uğraşla kendiniz de yapabilirsiniz) aliexpress de çok ucuza bulabilirsiniz..

Bol bol sabır ve zaman..

Saksının dibine taşları doldurun bu bitkilerin alttan hava almasını sağlayacaktır, üzerine toprakla kaplayın sukkulent ve diğer bitkileri aklınızda tasarladığınız bahçeye göre dikin daha sonra objeleri yerleştirin işte size mini bir bahçe.

Aklınızda canlanmadı mı işte size muhteşem fikirler..

Gördüğünüz gibi fanustan sepete, el arabasından ağaç gövdesine kadar pek çok alternatif kullanabilirsiniz iş hayal gücünüze ve becerilerine kalmış. Pinterest de çokgüzel fikir ve dersler var  ve çok hoş bir  peri bahçesi yapım dersi

Bunu da seversin  Teflon tavada kek tarifi

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim