Bebek fotoğrafı çekmenin püf noktaları neler? Evde bebek fotoğrafı çekmek

Annekaz
19 Mart 2020
Yorum Yok

Bebekler çok hızlı büyüyor biz de en güzel anlarını ölümsüz kılıp hatıra olarak saklamak istiyoruz. Peki evde stüdyodaymış gibi bebek fotoğrafı nasıl çekilir?

FOTOĞRAF ÇEKERKEN EN ÖNEMLİ DETAY IŞIK!

Bebeğinizin fotoğrafını çekmek için yer ayarlarken mutlaka evin en doğru açıdan en iyi ışık alan yerini seçin. Işıklandırma oldukça pahalıdır, gün ışığı alan cam balkon , büyük pencere önleri amatör olarak size yeterli olabilir. Bebeğiniz için sıcak ve uygun ortamdan emin olduktan sonra sıra tema seçmeye geliyor.

BEBEK FOTOĞRAFI TEMASI SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Bebek fotoğrafçıları hem teknik hem de aksesuar çeşitliliği olarak oldukça donanımlılardır. Biz bebeğimize hangi temayı yakıştırıyoruz bunu düşünüp ona göre aksesuar ve dekorumuzu ayarlamalıyız. Mesela kızımız için için prenses peri teması seçtik diyelim pembe tüller, minik taç biraz ışıltılı yıldızlar sihirli bir değnek gibi küçük küçük detaylarla fotoğrafa renk katabiliriz eğer yeni doğmuş bebek ise içinde uymuası için tüllü bir sepet kafasına koymak için bir taç, arka plan için peri ışıkları ve tüller olabilir. Erkek bebek için pilot teması seçtiniz diyelim, model uçaklar çamaşırlardan yapılmış bulutlar havada uçan kuşlar gibi şeyler eklenebilir bu sizin hayal gücünüz ile ile ilgili tabi kopya çekebileceğiniz bir sürü bebek fotoğrafçısı var :)

Seçtiğiniz temaya göre yerleşimi yapın yaratıcı olun her şeyi satın almayın evde renkli çarşaflar yasyık kılıfları oyuncak ile harika bir fotoğraf hikayesi yaratabilirsiniz. Öncesinde gerekirse kağıt üstünde plan yapın ve bebeğinizin ruh hali iyi olduğu bir gün çekimleri acele etmeden tamamlayın..

FOTOĞRAF ÇEKERKEN YALNIZ OLMAYIN

Bebek fotoğrafı çekmek kolay değildir hem bebekle uğraşıp hem de dekoru tamamlamak çok zor yalnız olmayın. Küçük detaylar önemlidir ama yerdeki bir iplik parçası, siyah kumaş üzerinde beyaz bir şey sizin moralinizi bozmasın harika fotoğraf uygulamaları ile montaj yapmak fotoğraflardan bir şeyler silmek şimdi oldukça kolay..

Bunu da seversin  Bebeğinin altını değiştiren baba!

BEBEK FOTOĞRAFI ÖRNEKLERİ

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.