Şişe içine kum ile manzara resmi nasıl yapılır?

Annekaz
27 Aralık 2010
3 Yorum
 Bir şişe içine bir deveyi nasıl koyarsınız, ya da koskocaman muhteşem bir dağ manzarasını küçücük şişelere onlarca evi?
Şişeye bunların hiç birisi sığmaz ama kum sanatı ile sığdırılabiliyor, Bu çalışmaları görünce aklıma Ürgüp geldi, Peri bacaları manzaraları şişelerin içine yapılsa muhteşem olur. Ürgüp’de Göreme’de kadınlar bebek satıyorlar ben de almıştım ve sanıyorum kadınların tek gelir kaynağı bu bebekler.
Oradaki hanımlara sesleniyorum bu kum işini yapın turistler kesinlikle alır. Peri bacaları ve oyma evler Ürgüp’ün doğal yapısı kum sanatı için çok uygun. Kumlar boyanıp kurutuluyor piyasada hazırları da satılıyor zaten çok az kumla küçük şişelere manzaralar yapmak mümkün. Ben de  Tuzları renklendirmiştim, bu kadar güzel manzaralar için tabiki pratik olmak temiz çalışmak lazım aşağıya şişe içine deniz ve gün batımı manzarası, çöl ve deve, bir de minik bir şişeye evler nasıl yapılıyor videolarla anlatılacak  bizde aa diye diye izleyeceğiz :) Videolar bitince alta ilgili videolar çıkacak orada da bu konu ile ilgili pek çok video bulmak mümkün sanıyorum videoların çoğu turistik gezi ve Ürdün kaynaklı

Bunu da seversin  Kendi bayram çikolatanızı yapın
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. Anonymous dedi ki:

  tek kelimeyle harika..kıskandım:))

 2. Your style is your signature dedi ki:

  ben de daha önce suriyede görmüştüm , bir arkadasıma hediye olarak yaptırmıstım , hazırlayan adam ıraklıydı ve "madem türksün nasıl ingilizce konuşuyorsun,siz Türkler ne anlar ingilizceden?" gibi birşey söylemişti,adamı tepmemek için zor tutmustum kendımı!

  ps: eger böyle bir hedıyelık alıcaksanız aklınızda bulunsun gelene kadar dagılıyor tüm kumlar birbirine karısıyor dıkkat etmek lazım :)
  Sevgıler

 3. ilker dedi ki:

  acaba bu tekniğin adı ne bilen bi arkadaş cevaplayabilirmi yani tam olarak ne deniyor buna şişe içi kum sanatı felanmı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim