Portakal kabuğu içinde meyve salatası

Annekaz
4 Aralık 2013
Yorum Yok

Meyve salatası her zaman eğlencelidir. Küçük bir kase meyve salatası gününüzü neşelendirir. Meyve salatası yapmak çok kolaydır mevsim meyveleri ile yapılan meyve salatası vücuda şifa verir, enerji verir. İçine krem şanti koymazsanız tabi :) Bir de meyve salatasında servis çok önemli. O renk cümbüşünü gerçi hangi tabağın içine koysanız ortaya muhteşem bir görünüş çıkacaktır ama portakal içinde mis kokularla servis etmek başka olsa gerek. Bu etkileyici servisi hazırlamak çok kolay..

portakal-meyve-salatasıBu meyve salatasının özelliği portakal kabuğu içinde servis edilmesi daha önce portakal kabuğu içinde jöle yapmıştık buna çocuklar bayılmıştı bunu da büyükler çok sevecek.

İri bir portakalı yıkayın üst kısmını düz bir şekilde kesin. Alt kısmını düz duracak şekilde kesip düzeltin. İçini oyun ve temizleyin. Kenarlarını karanfil taneleri ile süsleyin, Önceden hazırladığınız mevsim meyvelerinden salatayı iyice karıştırın.içine doldurun üstünü nane yaprağı ilse süsleyebilirsiniz yaz günlerinde dondurmalı meyve salatası ile ikram edilebilir afiyet olsun

Elmalı Kurabiye Tarifi

Bunu da seversin  Domates Peynir salatası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim