Plastik kaşıklardan şık ayna yapımı!

Annekaz
21 Şubat 2016
Yorum Yok

Eskileri değerlendirmek ya da yenilerden farklı şeyler yapmak ne derseniz deyin kendi yaptığınız dekoratif aksesuarlar gözdeniz olacak. Bu plastik kaşıklardan yapılan ayna harika  bir örnek. Yapması çok kolay olan bu ayna çerçevesi için gereken malzemeler oldukça ucuz. Sunta, plastik kaşıklar, silikon , sprey boya, ayna ya da belki siz fotoğraf koyarsınız .. tabancası ve sabır :)

Önce suntadan size düzgün bir daire lazım. Kesebilir kestirebilir ya da satın alabilirsiniz. Hatta evde kullanmadığınız bir tepsi bile olur. Önemli olan yuvarlak olması içine aynayı koyun ve etrafından çizin burası boş kalacak.  Kaşıkları saplarından bahçe ya da mutfak makası ile kesin. Dışından içe doğru sıra sıra sıcak silikonla yapıştırın. Bu işlem çok kolay. Aynanın çizgisize gelince tamamdır. Şimdi sprey boya ile boyayın. Bunun için dışarda bir yer seçin. 1 gün boyunca kurumaya bırakın arkasına duvara asacak bir aparat takın ve aynayı yapıştırın. Ta  daaa aynanız hazır. Metalik boyalarla boyayabilirsiniz, kaşıkları mumla biraz eritip değişik formlar verebilirsiniz. Aşağıda yapım aşamalarıve örnekler var. Daha fazla dekorasyon önerisi için tıklayın

Kaynak: www.deco.fr

Bunu da seversin  Çorap Oyuncaklar: Kedi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim