Ramazan Şenliği..

Annekaz
7 Eylül 2008
Yorum Yok

Pursaklar Ramazan şenliklerindeydik dün.Etrafı çok güzel düzenlenmiş bir park içinde camii ve sahne aynı avludaydı.Teravih namazından çıkan fasıl dinlemeye gelmiş.Çocuğunu kapan sihirbazı görmeye gelmiş … Aşuk ile Maşuk ve yarışmalar da bir hayli ilgi çekiciydi.
Koca koca adamların kadınların miyavladığını havladığını görmek herkesi kahkahalara boğdu.

Bizim kızlarda yarışmaya katıldı doğrusu çok kalabalıktı ikisininde aynı yarışmaya katılma şansı bulması çok güzel oldu.toplam 10 çocuk İbiş’in şapkası yanındakine verdi şapka kimde kalırsa o elendi.Neticede Elif Nur yarışmaya veda ederken Melike ödülle ayrıldı :) Ödül de bir poşet kırtasiye malzemesi.

Yaklaşık 5 yıldır okul kitaplarını biliyorsunuz devlet dağıtıyor.Pursaklar belediyesinde Başkan Selçuk Şahin’in girişimleriyle kırtasiye malzemeleri okul sabahı çocukların masasında oluyor içinde silgisinden cetveline kaleminden defterine kadar her şey var.Küçük birer hediye olarak görülse de ailelerin ve çocukların yüzlerini güldüren bir uygulama.Ayrıca sene boyunca 100 temel eserlerden özet getirenlere ücretsiz hediye kitaplar verildi , ve sene sonunda tatil kitapları yine sıralarındaydı. Sıradan belediyecilik hizmetleri bir yana böyle çocuklara ve eğitime yönelik çalışmalar görmek mutluluk verici..

Fotoğraf makinamı almadığım için görüntüleyemedim ama bir daha gideceğiz inşallah. Yaz geldikçe Oruç tutması zorlaşacak belki ama bu tür aktiviteler ve ramazan eğlenceleri de çocuklara büyüyünce ‘bizim zamanımızda Ramazanlar çok güzeldi’ dedirtecek hatıralar bırakacak.Mutlaka çevrenizde belediyenizde bu tür bir aktivite vardır.Üşenmeyin bir kere olsun gidin çocuğunuza güzel hatıralar hediye edin..

Bunu da seversin  Masaüstüm
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim