M.E.B Serbest okul kıyafeti anketi

Annekaz
14 Nisan 2010
3 Yorum
Bazı okullarda giyilmesi zorunlu bırakılan kıyafetlerin berbat olduğu hakkında bir kaç konuda yazmıştım. Ütülemesi yıkaması zahmetli beyaz gömlekler adım adınca toza bulanan lacivert pantolonlar 1. sınıf çocuğuna takılan berbat kravatlar kızlara yaz kış zorla giydirilen ütüsü işkence gibi pileli etekler..ve daha neler neler en azından bizim okulun kıyafetleri bunda MEB’in bir zorlaması yok tamamen okul yönetimin gereksiz çağ dışı  seçimi. Halbuki heme yan okulda keten pantolonlarla  polo yaka tişörtler giyiliyor oh yaz kış rahat gel de bunu bizim okulun yönetimine anlat.
Şimdi MEB okullarda kıyafetler serbest olsun mu  anketi yapıyor ben evet şeklinde oy verdim. Aslında çok gönüllü olarak evet demiş değilim ama evet ve hayırdan başka seçenek yok, çünkü ben bu okul kıyafeti meselesi yüzünden çok çektim. 3 çocuk aynı okulda aynı berbat kıyafetlerle yıka ütüle şeklinde geçiyordu. Okul yönetiminin belirlediği kıyafetler uygun olanlar bu oylamaya hayır diyecektir çünkü rahatlar. Şimdi de her gün okula giderken ne giysem telaşı olacak hele lise de Neyse sizde söz hakkınızı kullanın ve devletin Okul kıyafetleri anketine oy verin

Bunu da seversin  Gülümseyin kızlar..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. naki dedi ki:

  Geçen hafta bunun uygulaması yapıldı pilot okullarda.BEn bir öğretmen olarak görüntüden rahatsız oldum doğrusu.tek tipli olması daha göze muntazam görünüyor.
  Ha ütü olayını bende sevmem :)

 2. Sena Çeyiz dedi ki:

  Ben de ewt dedim. tek tip güzel gözükse de ilkokulda güzel, acık büyüyünce kızların etekleri kısaltma çalışmalarından çarpık çurpuk oluyor.
  ne bileyim, Nasrettin Hoca'nın işine döndü, çevir çevir okunmuyor…

 3. Azura dedi ki:

  Amerika'da genel olarak nasil bilmiyorum ama New York'ta bazi okullarda formalar var evet ama devlet okullarinda alti lacivert pantolon ustu beyaz bi t-shirt ile okula gidiliyor. Forma denemez buna ama herkes ayni olsun ve her gun ne giysem derdi olmasin diye uygulanmis bir sistem gayette mantikli ve rahat. Keske boyle bir uygulama yapilsa Turkiye'de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim