Rujlar hakkında bilmeniz gereken 9 ilginç şey

Annekaz
27 Mayıs 2015
Yorum Yok

Hiç makyaj yapmayanlar bir lafı vardır bir ruj bir rimel tamam diye peki rujları daha nasıl verimli kullanabiliriz.Rujlar hakkında neler biliyorsunuz? İşte size ruj kullanımı hakkında 9 ilginç bilgi.

dudak ruj daha uzun

1 – Rujunuzun daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bir kere sürün, peçete ile fazlasını alın bir kere daha sürün. Bir önceki sürdüğünüz ruj üstteki rujun kalıcılığını artıracaktır.

dudaklar allaık

2- Allık yerine kullanın özellikle mat rujlar bu konuda çok iyi kimse farkı anlamayacaktır.  Yves Rocher ruj renkleri belkide yaz tonları ile bu konuda en iyileri hem dudak hem yanak..

dudaklar daha dolgun

3- Daha kalın dudakların sırrı aslında ruj değil fondoten ve aynı renkte bir ruj kalemi. Fondotenle tutan etrafını çizin , kalemle dudak etrafının dışını çizin ve rujla boyayın işte dolgun dudaklar..

kırık tuj

4- Çok sevdiğiniz rujunuz kırılmışsa sadece çakmakla biraz kopan yerden ısıtıp rujunuzu yapıştırabilirsiniz. Yapışır yapılmaz ruju kapatın ve dolaba koyun bir süre bekleyin.

ruj allık

5- Parçalanan bir allığı ya da farı biraz vazelinle karıştırarak ruj haline getirebilirsiniz.

saç spreyi leke

6- Ruj lekesi çıkartmanın en kolay yolu saç spreyidir. Ruj lekesinin üzerine spreyi sıkın daha sonra çitileyin ve makineye öyle atın.

 

dolap ruj

7 – Yaz günlerinde lipgloss ve rujlar bozulabilir. En güzeli dolapta saklamak, odanızda saklayacaksanız güneş ışığı almayan cekmece kutu gibi bir yerde muhafaza edin.

 

kuru dudaklar

9 – Güzel ruj sürmek için bakımlı dudaklara sahip olmalısınız, dudaklarınızı fırçalayın şekerle peeling yapın..

Kaynak: cosmopolitan

Bunu da seversin  Hangi sebze meyve nerede nasıl yetişiyor?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim