Ruşeymli kek ve Ruşeymin faydaları

Annekaz
9 Nisan 2015
2 Yorum

Biz çocukları korudukça her gün orataya garip hastalıklar geçmeyen gripler nezleler çıkıyor, ya sürekli hastaneye taşınacaksınız antibiyotiklerde derman arayacaksınız yada çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek ve doğal yollarla hastalıkları atlatacaksınız.

Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmesi kolay değil hele bir de yemek seçiyorlarsa ben son zamanlarda buğday ruşeymi kullanıyorum köfteye, çorbaya mısır gevreğine keke kurabiyeye katıyorum anlamıyorlar bile :) benim içim rahat onların bir şeyden haberi yok böyle güzel gerçi yemek seçmezler ama ağızlarına al bu ruşeym ye dendiğinde bu neee ya diye garip garip bakıyorlar en güzel ilk yöntem

ruşeymli-kek

Ruşeym, buğdayın özü demek, kalbi ya da filizlenen yeri desem daha doğru 1 ton buğdaydan 1 kilo kadar ruşeym çıkıyor. Protein açısından çok zengin, daha tok tutmaya yardımcı yüksek oradane vitamini içeriyor ve en güzel tarafı doğal olması. Normak ekmelerde buğday ruşeymi olmaz çünkü ruşeym çabuk bozulur elinizde bir kutu varsa açtıktan sonra 1 haftada tüketmelisiniz ayrıca diğer ayrıntılar için bakınız vikipedi

Kekin tarifini vermeyeceğim hangi keki kurabiyeyi yaparsanız yapın içie bir kaç kaşık ruşeym ekleyin, sabah mısır gevreğine ya da meyveli yoğurda tat olarak çok farklı bir tadı yok ama vitamin değeri olarak daha sağlıklı kek ve kurabiyeler için kesinlikle tavsiye ederim.

ruşeymli-kek4

Bunu da seversin  Şişman Barbie bebek
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. bademlebuduk elif dedi ki:

    1 hafta içinde tüketmek zor olsa gerek.

  2. Senem dedi ki:

    Çok faydalı gerçekten ruşeym.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim