Saç boyası vitamin maskesi

Annekaz
21 Mart 2019
Yorum Yok

Sağlıklı saçlar için sadece düzenli yapılan maskeler, uçlardan alınan kırıklar ve kullanılan yağlar yeterli olmayabilir. Sağlıklı saçlar için iyi beslenmek ve ek vitamin almak gerekiyor. Özellikle uzun saçları seviyorsanız vitamin şart.

Ben kızıl rengi çok seviyor ve bir kaç aya kadar uzun olarak kullanıyordum hem boyalı hem kızıl hem de uzun saçları idare etmek kolay değil. Elbette her konuda olduğu gibi yediklerime dikkat ediyor saçıma dışarıdan yapılacak bilindik maske ve bakım işlemlerimi yapıyorum ama bana göre en önemli detay boyama kattığım vitaminler.

Boyalar özellikle yeni formüller saçları yıpratmaz tabi açıcılardan bahsetmiyorum. Doğal renklere boyanan saçlar ya da benim ki bir kaç ton farklı renklerden bahsediyorum. Benim uyguladığım boya + vitamin maskesi sayesinde uzun süre saçlar parlak ve sağlıklı olarak kalıyor işte parlak saçlarımın sırrı

SAÇ BOYASI İÇİNE EKLENEN VİTAMİNLER

Saç boyası içinde aslında bazı vitaminler ekleniyor o yüzden saçlar boyandıktan sonra tabi açma işlemi olmadan parlak duruyor. Saç boyası içine kozmetik mağazalardan ya da eczanelerden (ben Doa kozmetik ten satın alıyorum )alacağınız sıvı vitamileri boyayı hazırlerken içine katmanız gerek. Hangi vitamiler saç boyasına katılır? Öncelikle su içeren katkı maddeleri saç boyasına katılmaz kullandığımız tüm vitaminler yağ formunda olmalı..

Önce saç boyasını tarifine göre hazırlayın sonra içine

10 damlar B5 vitamini

10 Damla E vitamini

10 damla keratin

ekleyin biraz argan yağı da ekleyip iyice çalkalayın. Sonra saçlarınıza her zamanki gibi boyayın ve yıkayın. Bu işlemi her boyamada yapın saçlarınız daha az dökülecek ve boyama sonrası uzun süre çok sağlıklı görünecektir.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim