Kirli saç neden iyidir…

Annekaz
16 Nisan 2014
Yorum Yok

Saçlarınızı her gün yıkamak zorunda mı hissediyorsunuz ? Saçlarınızı kirli hissettiğinizde her defasında şampuan ile yıkamak aslında doğru değil.

Saçlar her gün yıkadıkça daha fazla yağlanır ve bu yağlanma saçlara matlık verebilir ama öte yandan da saçların beslenmesini ve daha hızlı uzamasını sağlar. Bu yüzden saçları sık sık yıkamak aslında saçların dengesini de bozacak beklenmedik saç dökülmelerine de sebep olacaktır.

Saçlarınızı yıkarken özellikle de saç derinize uygun olmayan şampuanlar ya da sabunlarla yıkamalarda saçlarınız zarar görecektir. Saçları yıkarken saç diplerini hırpalamak, saç diplerindeki yağlı tabakaları yok etmek, tırnaklarla ya da tarakla saç diplerini tahriş etmek doğru değildir.

Bu sanıldığının aksine kaşıntılara ve hızlı saç dökülmelerine sebep olur. Bu yüzden bazen saçları yıkamamak iyidir.. Hatta saçlarınızı haftada iki defa fazlaca şampuan kullanmadan yıkamak aslında daha uygun gibi görünüyor bu durumda..

Yapılan en büyük hatalardan birisi yastık da yada tarakta dökülen kırılan saçları gördükçe saçları yıkamaktır. Saçlar yağ yüzünen dökülmez ya saçlara yapılan işlemler çok fazladır boya fön vs ya da genetik faktörler nedeniyle dökülüyordur küçük bir ihtimal olsa da hormonal dönemler, stres gibi nedenler de saç dökülmesine neden olur ama bu sorunların hiç birisi her gün saçları yıkamak malesef çözmüyor

ŞAMPUAN1

YAĞLAR SAÇLARINIZA ZARAR DEĞİL FAYDA VERİR

Tülin Şahin’in gür ve gösterişli saçlarının sırrı saçlarını mümkün olduğunca az yıkaması olduğunu biliyor muydunuz. Mümkün olduğu kadar arındırıcı özelliği olmayan doğal şampuanlar kullanmaya çalışır. Tabi bunun yanı sıra saçlarına yaptığı yağ bazlı maskeler de hem saçların hızlı uzamasını hem de daha güçlenmesini sağlar.

SAÇLARIN UZAMASINI VE GÜÇLENMESİNİ SAĞLAYAN MASKE TARİFİ

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.