SBS Puan hesaplama ve SBS tercih robotu

Annekaz
6 Haziran 2012
Yorum Yok

SBS’ye 3 gün kaldı, bu sene son defa yapılıyor ve başarı oranı inanılmaz düşük. Yapılan değerlendirmeye göre SBS’de matetamik sınavında doğru cevap oranı 3, yani SBS matematikte çocuklara 20 soru soruluyor ortalamaya göre sadece 3 tanesi doğru yapılıyor…

SBS’ye girecek tüm çocuklara başarılar diliyorum SBS’den çıktıktan sonra doğru ve yanlışlarını hesaplayarak aşağı yukarı puanlarını hesaplayabilirler..

Bunun için bir kaç güzel site var. SBS puan hesaplama için  şuradaki sitedeki hesaplama sistemini kullanabilirsiniz, tahmini puanınızı gördükten sonra istediğiniz liselerin geçen seneki puanını ve puanınıza göre yerleşip yerleşemeyeceğinizi   buradaki siteden kontrol edebilirsiniz..

Okul tercihi yapmak işin en zor kısmı puanı yüksek olanlar Fen liseleri ve Anadolu liselerini tercih edeceklerdir ama puanı ortalama ve biraz daha düşük olanlar için zor bir seçim dönemi..

 

Bunu da seversin  Beslenme çantasına neler konur?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim