Defter kenarı süslemenin zekaya etkileri

Annekaz
5 Kasım 2019
Yorum Yok

Evet tuhaf bir başlık kabul ediyorum, defter kenarı süslemenin zekaya ya da dikkate nasıl bir etkisi olabilir? Kareli defterlere yapılan süslemeleri hatırlıyor musunuz? Çizgileri takip ederek çeşitli şekiller oluşturur ve en sevdiğimiz dersleri böyle onurlandırırdık. Yapılan araştırmaya göre bu aslında basit bir zeka oyunu .


Kareler sayılarak yapılan çizimler dikkat eksikliğine çok iyi geliyor, tıpkı kaneviçe işlemek gibi. Mesela gördüğünüz balık desenlerini yapmak için paralel ve dik ve yan olarak kareleri sayarak çizmek gerek. Bu şekilde yapılan küçük geometrik çizimlerle harika resimler ve kenar süslemeleri ortaya  çıkar. Özellikle sayfalarca ders çalışan çocuklar için zekice bir mola demek olabilir. Eğitim sadece ezberle olmaz severek atılan küçük bir çizgi bile çocuklar içinbüyük ilerleme sayılır. Aşağıda çocuklar için bir çok  kenar süsleme örneği bırakıyorum. Çocuğunuzla beraber yapın defterine neşe ve eğlence katın.

 

Bunu da seversin  Liseye başlayan öğrencilere ve annelerine tavsiyeler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.