Şeker Pancarından bebek maması

Annekaz
17 Kasım 2013
Yorum Yok

Şeker pancarı ülkemizde bolca yetiştirilen tarım ürünlernden şeker pancarı malum şeker yapımında kullanılıyor fakat  hem lif  aç

ısından hem de vitamin ve fosfor açısından zengin bir gıda şeker pancarı. Bizim oturduğumuz yerde tarlalar şeker pancarı ile dolu yoldan geçerken rica etseniz mutlaka verirler hatta öyle verirleriki arabanın arkasında yarım çuval şeker pancarı ile eve dönebilirsiniz. Şeker pancarı adı gibi çok tatlı sebze. Tatlı patates gibi düşünebilirsiniz. Patatesten daha sert ve daha uzun sürede pişiyor oldukça lifli bağırsaklar için çok faydalı.

şeker-pancarı

Şeker pancarı bebek maması

Şeker pancarından bebek maması

Şeker pancarından çok doğal ve lezzetli bebek maması yapabilirsiniz. Hatta bebeğinizin yediği ilk mamalardan birisi olabilir. Şeker pancarından bebek maması için yapmanız gereken pancarı ayıklayıp yıkayıp doğrayıp pişirmek. İyice pişen şeker pancarlarını sıcakken robottan geçirin  işte doğal tatlı şeker pancarı mamanız hazır. İsterseniz pişirdiğiniz sudan katıp mamanın kıvamını ayarlayabilirsiniz. Bebekler şeker pancarı mamasını çok seviyor çok şekerli olduğu için her gün yedirilmez ama yine de organik ve doğal bir sebze olduğuna dikkat çekerim.

Şeker pancarından yemekler ve turşular da yapılıyor, Şeker pancarı turşusu, şeker pancarı kavurması, şeker pancarı püresi benim bildiğim tariflerden bir kaçı  zaman buldukça yapıp bu tarifleri de yazacağım.

şeker-pancarı-haşlama

Elmalı Kurabiye Tarifi

Bunu da seversin  Pratik muzlu pasta - Pişmeyen pasta
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.