Silikon kalıplarla yemek ve kek pişirme

Annekaz
16 Mayıs 2014
Yorum Yok

Silikon pişiriciler hayatımıza girdi girmesine ama hala sağlıklı olup olmadığı tartışmaları bitmedi. Sağlıklı olup olmadığına dair tartışmalar süre durdun vücut için varsa eğer zararı ancak yıllar sonra ortaya çıkıyor. Cep telefonları için de konuşulan pek çok efsane var ama cep telefonu kullanmayanımız da yok gibi..

Silikon kullanılarak yapılan fırçalar, kek kalıpları, pişirme kalıpları hem kullanışlı, hem sağlam hem pratik…

Resimde gördüğünüz kalıp ise çok amaçlı olmasını yanında nasıl kullanılacağı sizin hayallerinize kalmış. İçine ne koyarsanız koyun istediğiniz gibi pişireceğinizden emin olabilirsiniz.. Kırılma,yanma, çizilme derdi yok. İstediğiniz şekle giriyor.. Silikon hakkındaki efsanelere kulak asmıyorsanız her mutfağa lazım olacak  bir tasarım. Bunları görünce silikondan kek kalıbı aldım ama silikon kek kalıbı beklentilerimi karşılamadı.Silikon kalıp kek için uygun bir malzeme değil bana kalırsa..Kek için en iyi kalıplar teflon kaplı aliminyum kalıplar olduğunu söyleyebilirim.

Silikon kalıplar ve pişiriciler sıcak ortamlar için dayanıklı ve şaşırtıcı. 250 dereceye kadar kullandım ve sonuç beni de şaşırttı.

Bunu da seversin  Çiçek yapma seti (loom) şal başlangıcı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.