Kurdele silikon kalıp

Annekaz
29 Ağustos 2012
Yorum Yok

Silikon kek kalıpları mutfak malzemeleri her geçen gün mutfakta daha çok kullanılıyor. Sağlıklı olup olmadığı tartışılırken pratikliği su götürmez bir gerçek. Silikon katlanan süzgeçler, pişirme aygıtları, kepçe ve sptulalar en çok kullandıklarımız tabi bir de kek kalıpları..

Kek kalıplarının söyle  bir durumu var uygun kullanıldığında kek kesinlikle kalıba yapışmıyor, benim annemden kalan aliminyum bir kalıbım var hala kullanırım o kek kalıbına da sadece bir kere ilk kullanımda yapıştırmıştım. O zaman henüz 13 yaşındaydım, kek kalıbının dibini margarinleyip unladıktan sonra bir daha kesinlikle yapışmadı. Yani yapışmaz diye sadece silikon kullanmak işin kolayına kaçmak oluyor ama şekil olarak gerçekten çok fazla seçenek var.

Yukarıda gördüğünüz bir fikir projesi, silikon mıknatıslı bir şerit, çelik bir tepsi ile beraber istenilen şekile sokulup , o şekilde kek pişiriliyor. Güzel bir fikir bu bana silikonun mutfaklarda daha çok yer alacağını açıkca gösterdi. Silikon mutfak aletleri konusundaki endişelere katılıyorum tam olarak ne olduğu belli değil ,sağlımıza etkilerini araştıracak kadar zaman da geçmiş değil..Bana kalsa her zaman çelikten yanayım ama….

Bunu da seversin  Adidas kadın ayakkabı modelleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim