Sinek Kadar kocam olsun…

Annekaz
14 Ekim 2010
1 Yorum

“Sinek kadar kocam olsun başımda bulunsun”  ya da benim dediğim gibi Sinek kadar kocam olsun gelsin kafama konsun :)) (gerçi böyle biraz anlamı değişiyor ama.. :P )

Bu deyimi yeni öğrendim, Habertürk’de Müjdat Gezen yerine Nilgün Belgün’ün söyleyebileceği müthiş sözcük yumağı:D Ayrı zamanda aynı isimle Hatice Meryem’in yazdığı bir kitap. Kadın erkek eşitliğinde dünyada 98. sıralarda olmanın nedenlerinden biri bu deyim ve hala geçerli.

Kadınların ortada geçerli sebepleri varken boşanamamalarının 1. nedeni ekonomik özgürlüklerinin olmaması ise 2. sebebi budur dul kadın olmak boşanmış olmak toplumumuz için hala marjinal bir durum.. Bunun dinle güzel ya da çirkin olmakla maddi durumla alakası yok dul kadın duldur bitmiştir midede bulandırsa bir sineğe ihtiyacı vardır.Sineklerinize iyi bakın :))

Bunu da seversin  Algida'dan bedava çıkma olasılığı
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. burcu küçükturan dedi ki:

    bu haftasonu ÇORUM Da tiyatroda izleyeceğim, Sinek kadar olsun, kocam başımda bulunsun …( yanlış değil umarım adıı )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.