Soba kuruldu patatesler közlendi..

Annekaz
29 Kasım 2012
Yorum Yok

13 yıl sonra yeniden soba ile ısınıyoruz hatta sadece ısınmıyoruz besleniyoruz, yıkanıyoruz keyif yapıyoruz…  Takip edenler biliyor yeni ev, yeni komşular vs vs..  Apartmanda petekler kombiler diğer ıvır zıvırlar hepsi tamam bi doğal gaz saatleri eksik, uzayıp giden resmi prosedürler çıkan pürüzler derken neredeyse aralık geldi çoluk çocuk donuyoruz ısıtıcı da fayda etmiyor ekstra odalar için ısıtıcı almayı hesap ederken mutfağın ortasında sobayı getirip dayadık!

Kat kat giyinmekten çöken omuzlarımız, köpek burnu gibi olan ayaklarımız iliğine kemiğine kadar ısındı. Mutfakta aspiratör bacası dolabın arkasında kalmıştı eşim sağ olsun elinden her iş gelir üstünden kırıp baca deliği açtı. Yeni aldığımız kuzineli sobayı takar takmaz yaktık. Önce bir kontrol gazete kağıtları vs dumanı çekiyor mu çekiyor.. iyi ver odunu! komşularda geldi soba üzerinde bir çay köz patatesler, menemen,  tereyağı ve çakma kumpirlerle akşam yemeğini ziyafete döndürdük.

Sabah kahvaltısına kızarmış ekmek planlarım var, sonra fırınında hamsi sonra sonra yavaş yavaş pişen ayva hoşafı kuzinede ayva közlemesi tabi soğan ve sarımsak.. vee bir soba klasiği kestane kebap

Apartmanda benden başka soba kuranlar var elbet, fakat mutfağa kuran bi benim. Doğal gaz olmadığı için yemeğimi de pişiririm diye düşündüm ki yazın yaptığım menemenin ilki sobaya kısmetmiş harika pişirdi. Eh ne diyelim bu soba doğal gaz gelse de kalkmaz keyif de süper..

 

 

Bunu da seversin  Domates kabuklarından salça
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim