Antika sobalar ve sobalı bir ev..

Annekaz
17 Aralık 2015
Yorum Yok

Sobayı özleyen bir ben değilim galiba.Gözlediğim kadarıyla sobaya dekoratif ya da işlevsel olarak rağbet artıyor. Sadece mutfağında kullananlar var evini istediği gibi ısıtamadığı için kullananlar var. Ben de sobalı bir evde büyüdüm ve sobanın avantajlarını ve dezavantajlarını iyi bilirim. Özellikle kuzine tipinde çok gözlü fırın olarak kullanılan sobalar tabi ki en iyisi.

Dekoratif olarak Türkiye’de soba kullanımı çinilerden tutun da metallere kadar var tabi ki en güzeli çini modelleri ama onlar demirler kadar dayanıklı değilde o zamanlardan geriye kalan çok fazla çini soba yok.  Olan örneklerde Fransız tarzı hakim belki oralardan gelmiştir bilmiyorum ama Amerikan ve Avrupa tarzı sobalar daha farklı.

Mutfakta kullanılabilen fırın ısı ayarı olan bacalı sobalar eskide kalsa da hala kullanılıyor. Benim favorim fazla süslü olmayan raflı sobalar.  Uygun bir ev ve tabi ki soba bulursam kesinlikle mutfağımda soba keyfi yapıyor olacağım..

Bunu da seversin  Eski dikiş makineleri ile dekor
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim