Sofranızı yenebilir buketlerle süsleyin

Annekaz
24 Şubat 2010
1 Yorum


Sofrasına özen gösteren, misafirlerini hamaratlığı ile şaşırtmak isteyenler için yenebilir salata ve meyve buketleri dört dörtlük bir seçenek. Bugün CM’de u konuda bir yazı yazılmış. Türkiye’de bu konuda satış yapan firmalar var. Biraz beceri ve bol malzeme ile yapılamayacak şey değil doğrusu.

Ben turşulu salata buketlerini çok sevdim. Meyve ile aram çok iyi değildir :) Sebzelerden yapılan buketler akşam yemeklerinde hem yenebilmesi hem de ilginçliği ile göz kamaştıracak bir ayrıntı olacağı kesin.

Dikkat edilmesi gereken konularda yok değil, burada lay lay lom yapılıyor ama bazı meyveler çabuk kararı ve çirkin bir görüntü oluşturur bunun önüne geçmenin ya da şöyle söyleyim geciktirmenin yolu kesilen meyveleri limonlu soğuk suyun içinde bekletmek. Bazı meyveler şeffaf jelatinle ancak dayanıyor kesinlikle muz bu konuda çok dayanıksız benmari usulü ile çikolatayla kaplanması harika olur üzüm, çilek, kiraz, vişne , kayısı, böğürtlen, erik gibi meyveler tek başına sadece yıkanarak ve çöp şişlere takılarak kullanılabilir elma ananas, kavun, kivi gibi meyveleri sertliğine göre kurabiye kalıpları ile kesip çeşitli aranjmanlar yapabilirsiniz.

Meyvelerde seçenek ve renk ahengi çok sebzelerde de durum çok farklı değil canlı renkler ile muhteşem buket salatalar yapılabilir. Konu ile ilgili özellikle youtube de çok fazla video var. Önce sebzelerden çiçekler ve süsleme önerilerini ve derslerini izlemek gerek.

Buradan bi kaç tane konu ile ilgili video linki vermek istiyorum..

Bunu da seversin  Hugo Boss Numune evinize gelsin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.