Annenize meyvelerden buket yapın

Annekaz
4 Mayıs 2014
Yorum Yok

Anneler Günü’nde annenize çiçek yerine böyle lezzetli bir meyve buketi verebilirsiniz. Meyve buketleri hem çok lezzetli hem çok sağlıklıdır güzel görünümleri ile hrika  bir anneler günü hediyesi fikridir. Elbette meyve buketlerini satın alabilirsiniz ama evde de kendiniz çok ucuza mal ederek annenize kendi ellerinizle hazırladığınız muhteşem  bir hediye verebilirsiniz.

Ananas, kavun, karpuz elma dilimleri çilek ve muz en güzel meyve buketi ana malzemeleri, Size şık bir saksı ya da benzer bir kap, çikolata ve küçük jelibon şekerler kullanmak kalıyor.

Meyveleri kesmek için keskin bıçaklar, kurabiye kalıpları çöp şişler de gerekecektir. Eğer çocuklar annelerine meyve buketi hazırlamayı düşünüyorlarsa küçüklere çikolatalı çilek buketi yapmalarını tavsiye ederim.

Çilekli çikolatalı buket nasıl yapılır videosu

Bu da Meyveden buket nasıl yapılır videosu…

 

Meyve buketleri elde olan malzemeyle göre değişir az malzemeniz varsa en güzeli çikolayata bandırılmış çileklerdir. Beyaz çikolata ile de süsleyebilir iki renkli yapabilirsiniz .

Bunlar da karışık meyve buketleri örnekleri..

Meyve buketi hazırlarken kararmaması için küçük bir tavsiye.. elma muz gibi kesince kararan meyveleri meyveli gazoz içinde tutarsanız kararmaz..

Meyve buketleri hazırlarken diğer bir önerim ise çöp şişlerde meyveleri düzgün tutmakta zorlanıyorsanız küçük jelibonlar kullanabilirsiniz. Önce jelibonu şişe geçirin daha sonra üstüne meyveleri dizin bu şekilde meyveler kaymaz..

Bunu da seversin  Opera tatlısı nasıl yapılır - Kat kat çikolatalı lezzet
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.