Spor yaparken kıkırdak dokuları koruyun

Annekaz
7 Kasım 2016
Yorum Yok

Spor yapan kişilerde zaman zaman istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Kıkırdak yapısında zedelenme, kas erimeleri istenmeyen durumların başlıcalarıdır. Sporcu sakatlıkları olarak bilinen bu durumlar zaman zaman zor durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Her insanın günlük harekete ihtiyacı vardır. Gerek fazla kilolardan kurtulmak gerekse de formda kalmak için spor son derece etkili bir yöntem olacaktır. Spor yaparken bazı hususlara dikkat etmek, vücudun ihtiyacı olan maddeleri hızlı bir şekilde gidermek son derece önemlidir. Ağır geçen spor faaliyetleri sonrasında karşılaşacak sorunları daha hızlı bir şekilde bertaraf etmek için bazı hususlara özellikle dikkat etmek son derece önemli bir konuyu oluşturuyor. Dikkat edilmeden yapılan spor bel ağrıları, fıtık ve diğer semptomları ortaya çıkarabilir. Bu gibi sorunlar ise insanın günlük yaşantısını ciddi şekilde etkileyebilir. Futbol, basketbol, atletizm gibi sportif faaliyetlerin yanı sıra salon sporları arasında yer alan fitness ve vücut geliştirme gibi etkinliklerde bu gibi hayatı olumsuz etkileyecek sonuçlardan kaçınmak en doğru yaklaşım biçimi olacaktır. Vücudun her noktası eklemler sayesinde rahatça hareket eder. Nitekim diz, kol, el, parmaklar, bacaklar veya omuzlarda bu eklemler bulunuyor. İnsan vücudunda yer alan 200’den fazla eklemin bir tanesi dahi zarar görse günlük hayatta istenmeyen sonuçları ortaya çıkarabilir. Solgar Glucosamine Chondroitin Msm günlük spor faaliyetleri sırasında eklemlerde ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesini destekleyici bir formüldür.

Yoğunlaşan spor faaliyetlerinde kıkırdak ve bağ dokusunu korumayı amaçlayan bu ürün kıkırdağı oluşturan bileşenleri üreten uyarıcı etkiye sahiptir. Yeterli miktarda Glukosamin üretemeyen vücut zamanla sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sorunların üstesinden gelmek için kullanılan ürünler ise sporcuların en çok ihtiyaç duyacağı maddeleri bir arada bulunduruyor. Vücutta oluşacak artrit ağrıların giderilmesinde kullanılan bu ürün karşılaşabileceğiniz hastalığın ilerlemesini önleyecek ve daha tempolu spor yapmanıza olanak tanıyacaktır. Glukosamin, zamanla kıkırdak kaybını restore ederek arteritin altında yatan nedenin üstesinden gelecektir.

Sporcular bu gibi sorunların üstesinden gelebilmek adına çeşitli ürünleri tercih eder. Sporcu vitaminleri olarak adlandırılan bu ürünler aktif spor anında makro besin ve vitamin ihtiyaçlarını her zaman karşılamanıza olanak tanır. İhtiyaçların karşılanmaması fonksiyonların verimli çalışmasını engelleyecek bu da spor anında size rahatsızlıkları ulaştıracaktır. Sporcu vitaminleri günlük alınan vitaminlere oranla daha farklı bir yapıya sahiptir. Her şeyden önce vitamin profilleri daha yüksek ve yoğundur.

Bunu da seversin  Ramazanda sizi tok ve dinç tutacak 10 gıda

NE İŞE YARAR

Kas gelişimi ve spor performansını artırmayı hedefleyen insanlar tarafından tercih edilen bu ürünler, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamanıza olanak tanır. Spor esnasında ihtiyaç duyulan bu maddeler, normal yaşantıya oranla iki kat fazla olacaktır. Buna ek olarak sporcu vitaminlerinin doğru ve etkin kullanımı dokuların iyileşmesi ve yenilenmesi açısından da oldukça önemlidir. Kardiyovasküler rahatsızlıkların önüne geçebileceğiniz bu ürünler ile sindirilmiş besinlerde metabolizma daha aktif ve etkin bir şekilde çalışarak vücudun ihtiyacı olan her şeyi karşılayacaktır.

FAYDALARI NELERDİR?

Sporcu vitamini kullanmaya başladığınız andan itibaren bazı faydalarından yararlanabileceksiniz. Normal beslenmeyi tamamlayıcı özelliğiyle dikkat çeken bu ürünler, Antioksidanlar yoluyla koruma sağlar. Serbest kökleri nötralize etmenizin yanı sıra erken yaşlanma gibi sorunları da ortadan kaldırır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahiptirler ve Enerji üretimine katkı sağlar. Kasların iyileşme sürecini hızlandırır.

YAN ETKİLER

Düzenli olarak kullanmaya başlamadan önce diyetisyen veya doktorunuzdan yardım almak en doğru yaklaşım olacaktır. Aşırı duyarlılık sahibi insanların kullanması sakıncalı olabilir. Bu durum alerjilerin ortaya çıkmasını sağlar. Sporcu vitaminleri sindirilirken karaciğer fonksiyonları tehlikeye atabileceğinden karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda ciddi lezyonlara neden olabilir.

ÜRÜNLERİN TEMİNİ

Ürünleri hızlı ve kolay yoldan temin etmek için Fitbull’dan faydalanabilirsiniz. Hazır stok garantisi ve uygun ödeme koşulları ile Fitbull her anınızda yanınızda olacaktır.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim