Kadın protestolarını erkekler mi organize ediyor?

Annekaz
25 Kasım 2017
Yorum Yok

Kadın protestoları çoğu zaman haklı sebeplerle yapılır,  bazı sorunları çözmenin ya da sorunlara dikkat çekmenin tek yolu dikkat çekici protestolar düzenlemektir ama bazı kadın protestoları akla ziyan. Son protesto kadınlar yayılıyor!

Bir hatayı başka bir hata ile protesto etmek çok acayip bir şey,  nasıl ki erkeklerin yayıla yayıla oturması çirkin ise kadınların ki o derece çirkin hele bunu ‘özgürüz siz yayılıyorsanız biz de yayılırız’ şeklinde sunmak ve bunu sosyal proje haline getirmek çok daha çirkin.

Dünyada da bu böyle,  mesela FEMEN; kadınlara uygulanan şiddeti, yasakları çıplak olarak protesto ederek ‘neyi protesto ediyorlar ‘ sorusundan daha çok  özellikle erkekleri hımm hangisinin memesi daha güzel acaba diye düşüncelere gark eden bir grup kusura bakmayın kızlar.. bazen aklıma gelmiyor değil bu ‘seksist’ protestoların organizatörleri bir grup gizli erkek örgüt mü? Kadının cinsel tema olarak kullanılmasını soyunarak protesto  gösterisi düzenlemek kimin fikriydi?

 

Bunu da seversin  Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim