Stilinize Uygun Koltuk Takımı Hangisi?

Annekaz
25 Mayıs 2022
Yorum Yok

Ev içi dekorasyonda üzerine en çok düşünülen konulardan birisi de koltuk takımı seçiminden geçiyor. Tasarımı, şıklığı, rahatlığı ve ergonomik olup olmaması gibi birçok farklı kriter seçim yaparken alıcıların zihninde canlanıyor ve alışveriş esnasında küçük çaplı bir karasızlık serüveni başlıyor. Bu husus da koltuk takımı seçimi oldukça önemli ve üzerine düşünülmesi gereken bir konu olarak karşınıza çıkıyor. Seçeceğiniz koltuk takımı uzun yıllar hayatınızın  en özel ve en eğlenceli anlarında sizlere eşlik ediyor. Eğer sizde yaşam alanlarınıza kişisel bir dokunuş katarak bu süreyi daha kaliteli ve daha hayat dolu bir şekilde geçirmenin hevesindeyseniz ve bu konuda uzun zamandan beri bir seçim arayışındaysanız, ihtiyacınıza uygun evinizin ruhunu ve karakterini yansıtan koltuk takımı modelleriyle ilgili ayrıntılı bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Birbirinden Şık ve Konforlu Olan Koltuk Takımı Modelleri

Kendinizi olabildiğince güven ve konforla kuşatılmış bir biçimde hissedebilmek için hayatınızı en çok geçirdiğiniz salonunuzda veya oturma odanızda bir şeyleri yenilemeye veya tamamlamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Yıllarca aynı olan eşyalardan kurtulmak sizlerin de doğasını yenileyerek bakış açınızı farklı yönlere sevk edebilir ve hayatınızı bir nebze de olsa yeni tasarımlar vasıtasıyla şekillendirebilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevkinize göre seçebileceğiniz koltuk takımı modelleri arasında, Country, Chester, klasik modeller ve modern koltuk takımları yer alıyor.

İddialı Bir Zarafetin Tasarımsal Adresi Chester Koltuk Takımı Seçenekleri

Kabarık koltuk olarak da bilinen Chester koltuklar ağır ve oturaklı bir tarz yansıtırlar. Kapitone işçiliği temelinde takılan kapitone düğmeleri eşit aralıklara işlenerek baklava dilimlerini andıran bir görüntüye sahip olur. Chester koltuk takımlarında kullanılan kumaş kendine has görüntüsünü ortaya çıkarır. Bu tarz koltuklar kumaş, renk ve model olarak farklı dizaynlara sahip olabilirler. Kadife, keten ve deri olmak üzere farklı türlerden üretimi
yapılabilir.

İngiliz Ruhunu Evlerinizde Yaşatan Country Tarzı Koltuk Takımı

Klasik tarzda mobilya sevenler için en doğru tercih saray asaletini yansıtan gösterişli Country koltuk takımı modelleri olacaktır. İngiliz stili ile bütünleşmiş olan ve gelenekselliğin modern çağa tutunabilmesine olanak sunan bu koltuk takımları evinize daha dinamik ve göz alıcı bir hava katarak hayatınıza da kalite ve konfor getirecektir. Bu tarzda genellikle minder kumaş ve çiçek desenleri kullanılarak doğal ve şık bir atmosfer yaratılmak istenir. Zarif ve ince bir işçilik ile üretimi gerçekleştirilen Country koltuk takımının seçimi konusunda biraz kararsız kalabilirsiniz. Şayet birbirinden farklı tasarım grupları ile Fransız, sheker, rustik vb. olmak üzere kendi içinde de değişik modelleri barındırır. Bu konudaki beğeninizi netleştirebilmek için hangi tarzda ve fonksiyonda koltuk takımı istediğinizi alışverişe çıkmadan önce kafanızda canlandırmanız çok iyi olacaktır.

Bunu da seversin  TV sehpaları ve üniteleri

Geçmişin Yüksek Beğenisini Günümüze Taşıyan Klasik Koltuk Takımı Modelleri

Çok eski zamanlardan beri tercih edilen ve günümüzde de karakterini ve tarzını korumaya devam eden klasik koltuk takımlarında ahşap detayı çok fazla yer alır. Detayların varaklar ve oymalarla işlenmesi yüksek düzeyde kaliteyi yansıtan bir imal süreci olduğunu gösterir. İnce detaylarıyla ev içi dekorasyonunuza oldukça ihtişam katacak olan bu klasik koltuk takımları ile sarayın elit ruhunu evinize yansıtabilirsiniz.

Modern Hayatın Dinamizminin Sadeleşmiş Versiyonu Modern Koltuk Takımı Modelleri

Evinizin karakterini ön plana çıkararak yaşam alanınızı renklendirecek olan mobilyalar kendilerine has tasarımlarıyla sizlere gerek tarihsel bir yolculuk sunar gerekse de günümüz dünyasının dinamizmini içinize işlerler. Yaşadığınız dönemi ev içi dekorasyonunda da hissedebilmek için modern koltuk takımları oldukça ideal. Bu takımların en ayırt edici yanı tek renkten oluşmaları ve düz hatlara sahip olmaları…

Siz de kendi tarzınıza uygun olacak ve evinize hayat verecek koltuk takımları arıyorsanız Divanev'in modern, işçilikli ve oldukça fonksiyonel tasarımlarına doğru keşfe çıkabilirsiniz. Birçok farklı model seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulan Divanev koltuk takımı fiyatları da geniş bir yelpaze sunuyor. Kendi tarzınızı yaratmak için harika modelleri şimdi gözden geçirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim