Koltuk kılıfı nasıl dikilir?

KOLTUK YÜZÜ NASIL DİKİLİR
Annekaz
5 Temmuz 2011
1 Yorum

KOLTUK YÜZÜ NASIL DİKİLİR

Koltuklarım çok sağlam modeli de fena değil ama yüzü hem eskidi hemde sıkıldım. Koltuk kılıfı istiyorum, bir kere diktirmek gibi bir hata yaptım fakat istediğim modelde olmadığı gibi bir de üstüne kullanmak zorunda kaldım. Şimdi koltuk kılıfı nasıl dikilir fellik fellik araştırıyorum.

Önce ucuz bir kumaşla deneme yapıp kendimi test edeceğim. Koltuk kılıfı dikmek için koltuğa kanepeye prova yapmak şart. Önce kumaşı yukarıdaki gibi koltuğa her kıvrımına ve oyuntusuna uyacak şekilde ters olarak iğneleyip kesmek gerekiyor bu şekilde ortaya koltuğun kılıf kalıbı çıkacak.Basit gibi görünüyor değil mi :)  ilk aşama kordon kullanmak pile ya da fırfır yapmak işin biraz daha profesyonel detaylar olacaktır, kordon kullanmak konusunda annemden ders alacağım..Aşağıda araştırma yaparken bulduğum siteler ve fotoğrafları göreceksiniz…Sadece koltuk kılıfları değil sandalye ve puflar döşeme yenileme projeleri de var.

slipcoverchic.blogspot.com

www.pinkandpolkadot.net

cappuccinocottage.blogspot.com

www.cozycottageslipcovers.com

customslipcoversbyshelley.blogspot.com

Bunu da seversin  Balkon masaları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. SEMRA dedi ki:

    ben aynen bu resimdeki gibi denedim tersinden iğneledim ve diktim yani tam oldumu derseniz tam olmadı ama acemi birine göre süper oldu diyebilirim kolay gelsin sizede

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.