Süper kağıt pom pom

Annekaz
30 Aralık 2010
1 Yorum

Meşhuur kağıt pom pomları biliyorsunuz katla katla aç çok güzel gösterişle ama çok fazla kağıt gidiyor ve uzun süre saklaması zor ama yukarıdakiler hem daha uzun süre kullanılıyor hem kolay saklanıyor hemde daha ucuza mal oluyor.

Aslında Kağıt kahve fitrelerinden yapılmış bizde kahve makinalarının az kullanıldığını düşünürsek krepon ya da mulaj kağıtlarından yapması daha kolay. Size aynı boyda kesilmiş onlarca ince yapılı kağıt lazım üst üste ekleyip merkezlerinden karşılıklı iki yan yana zımba vurulacak ve ortası maket bıçağı ile kesilip delik açılacak işte açılan bu delikten ip geçirilecek ve o ipe onlarca pom pom aynı şekilde geçirilip eşit aralıklarla sağlamlaştırılacak. Sonra tek tek kağıtlar kırıştırılacak Bu şekilde uzuun kağıt pom pom süsleriniz olacak işiniz bitince düzeltip bir kutuya saklayıp tekrar tekrar kullanabilirsiniz, gazete kağıtları dergiler her türlü kırışan kağıt kullanılabilir.  Yapımının ayrıntıları fotoğraflı anlatımı da burada

Doğum günlerinde sünnetlerde düğünlerde kullanılabilecek hoş bir süsleme..
Bunu da seversin  Modası geçmeyen şallar
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. casminella dedi ki:

    Yeni yılın kutlu olsun. Yeni yılda da bir arada olmak dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim