Sütlü bulgur çorbası – lohusa çorbası

Annekaz
19 Mayıs 2014
Yorum Yok


Dünyanın en basit çorba tarifi hangisi dense sütlü bulgur çorbası derim çünkü adında geçen malzemelerden başka bir şey yok içinde. Bu çorbayı her doğumumdan sonra annem yapardı ben de şimdi doğum yapan komşularıma götürüyorum. Biliyorsunuz bulgur sütü artıran yiyeceklerden birisi süt de hem sıvı olması hem de rahatlatıcı etkisi ile yeni doğun annelere iyi geliyor.

Çok şükür hiç bir zaman emzirme ile ilgili sorunu olmadı normal ve sağlıklı doğumlar yaptım sancı çekerken bile göğüslerimden süt akardı fakat her bünye bir değil ben sütlü çorbanın sıcak sıcak içildiğinde yeni doğum yapan annede sütü artırdığını düşünüyorum.

Ayrıca çocukların da bu çorbayı çok seviyor hem besleyici hem bereketli hem de çok ucuz maliyetli..

Sütlü bulgur çorbası için

3 bardak sütü ocağa koyun kaynamaya başlayınca altını kısın ve küçük bir çay bardağı ince bulgur ekleyin altı kısık bir şekilde arada karıştırarak pişirin. Daha yoğun bir kıvam isterseniz bulgurun miktarını ayarlayabilirsiniz biraz tuz ve karabiber ile servis edilebilir..:) hepsi bu..

 

Bunu da seversin  Uno'dan Kalpli pasta
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim