Tanışma Sitelerindeki Kadınları Anlamak

Annekaz
2 Ocak 2020
Yorum Yok

Gelişen teknoloji ile birlikte Türkiye’de artık milyonlarca erkek ve kadın yeni insanlarla tanışmak ve yeni ilişkilere yelken açmak için online arkadaşlık sitelerini ya da uygulamalarını kullanıyor. Türkiye’nin dört bir yanından kadınlar ve erkeklerin kullandığı bu site ve uygulamalarda her türden insanı bulmak mümkün. Siz de yeni partnerinizi bir arkadaşlık sitesinden bulmaya karar verdiyseniz önce kendinize uygun bir arkadaşlık sitesi ya da uygulaması seçmeniz gerekecek. 

Bu kadar fazla seçenek arasından hangisine güveneceksiniz? Çözüm basit, Türkiye’deki en iyi arkadaşlık siteleri hakkındaki yorumları ve detaylı değerlendirmeleri okumak için arkadaşlık siteleri karşılaştırmalarına bakmanız yeterli. Burada hangi siteleri hangi yaş aralığındaki insanların kullandığını görebileceksiniz. Aynı zamanda aradığınız ilişki türünde özelleşmiş siteler de mevcut. Bazı siteler yalnızca evlilik odaklı ciddi ilişki arayanlara hizmet verirken bazı siteler de tek gecelik ilişki ve flört arayanlara özel. 

Seçtiğiniz bir siteye kayıt olduktan sonra hayallerinizdeki kadını bulmak için bazı şeylere dikkat etmeniz gerek. Posta gazetesinde yayımlanan köşe yazısında da belirtildiği gibi, kadınların partnerlerinde aradığı son derece önemli özellikler var. Sonuçta siz istediğiniz gibi birini ararken aynı zamanda başkasının da istediği gibi biri olmak zorundasınız. Kusursuz bir uyum mümkün olmadığından partnerinizle orta yolu bulmayı öğrenmeniz lazım. Tabii önce partneriniz olacak insanla iletişime geçip onunla tanışmalısınız. 

İlk Adımı Siz Atın 

Özellikle 18-25 yaş aralığındaki kadınlar ilk mesajı erkeklerin atmasını tercih eder. Atacağınız ilk mesaja dikkat etmenizde fayda var. Sizin beğendiğiniz kadını başkaları da beğenmiştir ve başkaları da o kadınla tanışmak isteyecektir. Bu yüzden karşınızdaki kadına kendinizi farklı hissettirmeniz gerek. Karşınızdaki kadını kendinizde merak uyandıran bir şeyler olduğuna ikna ederseniz o zaman ilk mesajınıza dönüş alırsınız. 

Yani sıkıcı biri olmaktan kesinlikle kaçının, farklı farklı ilgi alanlarınız olsun ve bu ilgi alanlarınızı mutlaka arkadaşlık sitelerindeki ya da uygulamalarındaki kişisel bilgi alanlarına kesinlikle yazın. Popüler kültüre hakim olun, özellikle bu yaş aralığındaki kadınlar öğrenci ya da yeni mezun olduklarından dünya kültürüyle, popüler kültürle son derece içli dışlı olacaklardır. Siz de popüler kültüre, örneğin Netflix dizilerine, güncel müzik gruplarına, çok okunan kitaplara hakim olmazsanız karşınızdaki kadın tarafından sıkıcı bulunma ihtimaliniz bir hayli fazla. 

Saygı En Önemli Konu 

Etkileyici olmaya çalışırken sakın saygısızlık ya da sululuk yapmayın. Böyle yaparsanız kadınlar sizden hemen soğurlar.  Kadınlar iltifatı her zaman sever, ancak onun da dozunu iyi ayarlamalısınız. 25-35 yaş aralığındaki kadınlara ince iltifatlarda bulunduğunuzda onları etkileme ihtimaliniz yükselecektir. Ne kadar centilmen olursanız o kadar iyi. Yeri geldiğinden inisiyatif aldığınızı da göstermeniz gerek. 

Özellikle bu yaş aralığındaki kadınlar tüm kararların kendilerine bırakılmasını sevmez. Karşınızdaki kadını güzel bir yemeğe çıkarma aşamasına gelmek için önünüzde yalnızca onunla kullandığınız tanışma sitesindeki ya da uygulamasındaki mesajlaşma kısmı olduğunu unutmayın. Kendinizi ne kadar iyi ifade ederseniz karşınızdaki kadınla bir buluşma ayarlama fırsatınız o kadar yükselecektir.  

Bunu da seversin  BT Shop: Anne ve Bebeklerin Yaşamını Kolaylaştıran Çözümler

 

Kendinizle Barışık ve Dürüst Olun 

Online arkadaşlık sitelerinde ya da uygulamalarında konuştuğunuz kadına kendinizi farklı tanıtırsanız, yalanlarınız ilk buluşmada ya da birkaç buluşma sonra mutlaka ortaya çıkacaktır. Bu yüzden dış görünüşünüz ve ekonomik durumunuz konusunda kendinizle barışık olmanızda fayda var. 35 yaş ve üzeri kadınlar ekonomik durumu iyi olan erkeklere daha fazla ilgi gösteriyor, çünkü onlar da artık mantıklı ve ciddi bir ilişki yaşamak istiyorlar. İyi bir gelire sahipseniz bu yaş grubundaki kadınları etkilemeniz daha kolay olacaktır. Ancak her şey tabii ki para değil. 

Sadakat her yaştan kadının aradığı en önemli özelliklerden biri. Tek gecelik ilişkiler aramıyorsanız sadakatli olduğunuzu ve karşınızdaki kadından da sadakat beklediğinizi sözlerinizle belli etmeniz gerek. Bazı uygulamalar yalnızca tek gecelik ilişkiler ya da flört arayanlar için tasarlanmış. Ancak konuya direkt olarak ne istediğinizi söyleyerek girmek yine karşınızdaki kadını sizden soğutacaktır. Etkileyici bir giriş yapmak her durumda önemli. 

 

Kadınlar Düşündüğünüz Kadar Karmaşık Değil 

Kadınları anlamak aslında pek de zor değil. Yalnızca onların sizden ne beklediğini bilmeniz gerek. Düşünceli olduğunuz sürece işler yolunda gidecektir. Kadınların beklentileri olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sonuçta sizin de beklentileriniz var ve siz de kadınlardan bu beklentileri karşılamalarını bekliyorsunuz. Düşünceli olup kadınların isteklerine saygı duyduğunuz sürece ilişkilerinizde sorun yaşama ihtimaliniz düşecektir.

Bir arkadaşlık sitesine kayıt olduğunuz zaman kendiniz hakkında verebildiğiniz kadar fazla bilgi verin ve farklı farklı yerlerde çekilmiş birçok fotoğrafınızı koyun. Sosyal ve arkadaş canlısı birisi olduğunuzu belli ederseniz kadınların ilgisini çekmeniz daha kolay olacaktır. Bir arkadaşlık sitesi ya da uygulamasında aradığınızı bulamadığınızda hemen hayal kırıklığına uğramayın, denemeniz için birçok farklı arkadaşlık sitesi ve uygulaması mevcut. Unutmayın, milyonlarca insanın kullandığı arkadaşlık siteleri ve uygulamaları hakkındaki gerçek kullanıcı yorumlarını okumak için her zaman arkadaşlık sitelerinin karşılaştırmalarına bakabilir, seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim