Tırnağa nazar boncuğu yapımı

Annekaz
4 Nisan 2008
2 Yorum

Kızlar büyüdükçe makyaj ve kozmetiğe merak salıyorlar.Yapma demek olmuyor kendi hallerine bırakıncada boyalı maymuna dönüyorlar:)Yaş küçük olunca ağır makyajlara abartılı takılara pek hevesli olunur yaş büyüdükçe herşey sadeleşir.Bunları bildiğim ve kendimde çok küçükken yaptığım için onlara yol göstermek istedim.Ojelere çok meraklılar değişik renkleride seviyorlar fakat sürünce hoş durmuyor bende o değişik renk ojelerle tırnaklarına minik çiçekler kalpler yapıp cila ile süslüyorum.
Böylece hem yaşlarına uygun hemde ‘bakımlı’ oluyorlarmış :)
Çiçek yapımını ve diğer tırnak süslemelerini burada da göstermeyi düşünüyorum fotoğraf makinam çok iyi değil önümüzdeki günlerde yeni bir makina alma planım var onunla beraber yapacağım bu çalışmayı.
Ama benim çok sevdiğim bazen kendiminde kullandığım bir tırnak süslemesini anlatacağım.Tırnağa minik bir nazar boncuğu.Bunun için mavi beyaz ojeye bir kurdana ve şeffaf cilaya ihtiyacınız var.Ben parlement mavisi ve kireç beyazı kulandım.Ek olarak sarı yada açık mavide kullanılabilir.
İki şekilde nazar boncuğu yapabilirsiniz.Birincisi boncuk gibi duran kabartmalı ikincisi ise boyutsuz sade olanı.Bakımını yaptığınız tırnağa gerçek boncuk gibi duran nazar boncuğu için mavi ojeden fırça yada kürdan ile dikkatlice alıp bir damla tırnağın üzerine damlatmanız gerek.Hemen akabinde beyaz ojeden alıp üzerine daha küçük bir damla yapın yine devamında mavi ojeden çok az alarak beyazın ortasına minik bir nokta koyun böylece göz tamamlanır.Kuruması oldukça uzun zaman alır.
İkinci yöntemde ise yine hazırladığınız tırnağa bu sefer kürdan yardımı ile sanki boyama yapar gibi tırnağa kalın bir tabaka halinde olmayacak şekilde mavi içi dolu bir daire çizin. Biraz kurumasını bekleyip üzerine beyaz daha küçük bir daire çizin yine biraz kuruttuktan sonra mavi bir nokta ile gözü tamamlayın.İki yöntemde de kuruttuktan sonra iki kat cila sürmeniz gerek.Zamanla alışacak çok kolay gelecektir…
Not.Mavi yeşil sarı gibi sadece süsleme yapılacak ojeleri çok ucuz fiyatara satın alabilirsiniz.Ama kırmızı bir oje yada cilayı bildik kaliteli markalardan satın almanızı tavsiye ederim..
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Esra :) - kadincablog.blogspot.com dedi ki:

    ben de çok severim tırnağa nazar boncuğunu arasıra da yaptırırım :) özellikle yazın böyle çiçekler veya nazar boncuğu daha çok yakışıyor sanki tırnaklara

  2. Anne Kaz dedi ki:

    ben hiç dışarıda yaptırmadım tırnaklar için şimdi çok değişik sticker taşlar boncuklar var onlar daha pratik ama boyamanın sıcaklığı daha havalı :))

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim