Tivibu kullanıyorum: şikayetler artılar eksiler

Annekaz
4 Ocak 2016
4 Yorum

Tivibu alalı 1 yıl oldu tam olarak sağlıklı bir inceleme ve değerlendirme yazısının tam zamanı diye düşünüyorum. TİVİBU ile ilgili ilk yazımı tivibu artı eksi yönleri yazımda okuyabilirsiniz. O zamandan bu zamana kadar tabi fikirlerim de değişti.

Teknik olarak ilk yazıda yazdığım gibi uydu anteni ile uğraşmamak adına akıllıca bir çözüm. Kanal ayarlamaları frekanslar vs tivibu ile geride kalıyor. Sinema ve belgesel paketleri ile normal televizyondan çok daha farklı. Kullanımı kurulumu kolay amalar var tabi..

Sürekli aynı filmler..

Eğer sıradan televizyon programlarından uzaklaşayım çeşit çeşit film izleyim diyorsanız sık sık aynı filmleri görmeye katlanmalısınız! Ucuz Alman yapımı filmler, çok eski yapımlar hemen her gün aynı filmler çıkıyor. Yeni filmler hafta sonları ancak izleyebilirsiniz o da eğer evde olursanız..

Seç izle de 20 yıllık filmler bile paralı

Seç izle, kirala izle bölümünde çok az ücretsiz film var. 20 yıllık televizyonlarda defalarca gösterilmiş filmler paralı 1,5 liradan başlayıp 5,5 liraya kadar çıkan filmler var. Elbette gösterime yeni girmiş ya da sinema da izleyemeyip kaçırdığınız filmler için uygun bir fiyat ama eski filmlerin bile ücretli olması beni şaşırtıyor.

Doğru düzgün bir televizyon rehberi yok

Televizyonda hangi saatte ne var görmek istiyorsanız hadi onu geçtim tivibu nun kendi kanallarındaki programı görmek diye bir şey yok. Hangi saatte hangi film var bakamıyorsunuz, filmlerin tanıtımı gösterilirken rehberime ekle ya da hatırlatıcıya ekle tuşunun çıkması lazım. Tivibu nun kendi sitesinde aylık dergiler yayınlanıyor bu dergiler küçük kitapcıklar halinde eve gelebilir. hadi gelmedi  mail ile gönderin o da yok. Bugün ayın Ocak 4’u olmuş hala sitede aralık dergisi var. Yani bu rehber konusunda çok çok yetersizler.. Sinetivi kanalları için siteye girip bakmanız gerekiyor..

Bunu da seversin  Annenize En Çok Sevgi Yakışır: Hepsiburada ile Sevginizi Gösterin

tivibu-inceleme

Kanallar arasında geçiş zor

Özellikle rehber kısmında ön izleme olmaması kumandanın kullanışsızlığı gerçekten insanı sinir ediyor.

Bununla beraber eskiden olan sürekli donma olayı artık kalmadı diyebilirim.  Bununla ilgili kaç kere arıza kaydı bıraktım bir şekilde hallettiler artık donma olmuyor.

HD kanallar için artı 5 lira isteniyor bu da çok sinir bozucu, biz  ‘sınırsız’ internet ile beraber tivibu ( SİNEMA – BELGESEL)  için aylık 60 TL ödüyoruz. Diğer bu şekilde televizyon hizmeti verenlerle arada çok fark yok. Bu sene taşınacağız gittiğimiz yerde tekrar tivibu için tekrar başvuru yapmadan ya da nakil ettirmeden önce tekrar düşüneceğim alternatiflerine bakıp yazacağım.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Ozgur harıkcı dedi ki:

  Sakın almayın uc aydır kulanıyorum her gun bir sorun var atıyorum iki gun icinde cozulecek dıyorlar

 2. savaş gön dedi ki:

  sakın TİVİBU almayın. bağlandığı ilk günden beri görüntüde mozaiklenme var. arayıp bildirdim. bir hafta oldu gelen giden yok. kesinlikle ilgilenmiyorlar. her aradığımda farklı bahaneler. kesinlikle ve kesinlikle almayın derim. paranla rezil olmak budur.

 3. İlknur dedi ki:

  Tivibu seç izle filmleri hem çok eski hem de hiç yenilenmiyor.Çoğunlukla kirala seçeneği var.Film keyfi yaşamak zor.Özellikle gerilim ve korku filmleri az ve kalitesiz…Aynı filmleri tekrar tekrar koyuyorsunuz hiç memnun değiliz.

 4. tivibu yalanları dedi ki:

  24 ay spor paketi hediye bugüne ait kampanya dediler 3 ay sonra spor paketlerini kapatıp hediyeydi 3 aylık artı 15 tl ödersem açılır dediler sürekli ariza var filmler çok eski hic bir esprisi yok sakın almayın parası mevzu değil keriz yerine konulmaniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim