Tivibu mu Netflix mi?

Annekaz
30 Mart 2018
Yorum Yok

Daha önce tivibu hakkında yorumlarımı yazmıştım, şimdi tivibu ve Netflix karşılaştırması yapacağım Tivibu mu Netflix mi hangisi daha iyi? Öncelikle  tivibu çıktığından beri abonesiyiz ama sanıyorum bu uzun süremeyecek..

TİVİBU NASIL?

Tivibu Türkiye’nin belkide en büyük yayıncı kuruluşlarından birisi artıları da var ama eksileri de çok fazla. Öncelikle eğer bir uydu bağlantınız yok ve ulusal kanalları izlemek istiyorsanız bir seçenek olabilir çünkü kalitesi düşük olsa da tüm kanallar var. Tivibu’yu sinema kanalları için almak istiyorsanız koca bir hayal kırıklığı sizi bekliyor. Sinema paketleri ucuz ve kalitesiz  ya da çok eski filmlerlerle dolu. Üstelik sürekli tekrar edince sıkıcı bir  hal alıyor, arada sırada kaliteli izlemek isteyeceğiniz filmler çıkıyor ama haftada bir kere ancak diyebilirim.. Tivibu’nun yüzbinlerde üyesi olmasına rağmen özel bir program ya da yayını yok, tivibu için özel olarak diziler filmler çekilmiyor. Fimler kesiliyor yetişkin kanalları zaten yok ama olan sahneler de sansürleniyor veee en kötüsü parasını ödeyip abone olduğunuz kanallarda reklam yayınlanıyor.. bu başlı başına çıldırtıcı.. Sınırsız internet aboneliği ve sinema paketleri ile tivibu için aylık 100 TL ödüyorum yeni aboneler vs için kampanyalar  var ama bu ay ilişiğimi keseceğim.

tivibu

NETFLİX NASIL?

Netflix çok popüler bir internet portalı karasal ya da ulısal yayını yok sadece internet varsa izleyebilirsiniz. Tabi sınırsız bir internet bağlantısı şart lakin video indirme  hızı inanılmaz bir kaç saniyede diziler sinemalar önünüze seriliyor. Netflix de pek çok film ve belgesel var şöyle ki şu andaki hali ile içeriklerini izlemeye başlasanız 100 yıl boyunca bitmiyormuş.. Netflix de yayın akışı yok içinde binlerce film ve dizi var açıp izliyorsunuz. Tabi ki eski filmler yenilenmeyen kategoriler sıkıcı olabiliyor. Netflix sürekli kendi dizi sinemasını üreten bir yapımcı hem sinema için hem de kendi portalları için sürekli dizi ve filmler yapılıyor mesela Black Mirror,  Stranger things gibi özel yapımlar Netflix  eseri bu konuda sinema sektörünce çok şey katmışlığı var. Yetişkin içeriği çok fazla yani  aile ile beraber bir dizi açayım izleyim derseniz şok olmuş şekilde elinizde kumanda ile kalabilirsiniz, dizilerde uygunsuz içerik, çıplaklık, şiddet ve argo üst seviyelerde şifre koyabiliyor ya da kendinize özel bir kanal açabiliyorsunuz.  Aile kategorisi var ayrıca Çocuklar için özel kanalları da var yaşa göre ilgi ve alakaya göre sıralanmış kanalları açıp güvenle izletebilirsiniz reklam yok kontrolsüz yayın yok. Netflix en küçük paket 16 TL bana yetiyor. Ulusal kanalları ayarladıktan sonra Netflix size yeter de artar..

Bunu da seversin  Kışlık hazırlıklar - Hazır doğal yemekler

netflix

İki seçenek için de internet şart, iki seçenek de telefon, tablet gibi internet bağlantılı cihazlardan izlenebiliyor.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.